| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni sunt mai rai decat animalele?

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Animalele sunt conduse de instinctie primare....nu au rautate, au doar instinct de supravietuire.
Oamenii au inteligenta combinata cu instincte animalice.
Cea mai tampita combinatie posibila...cel putin pentru planeta

| georgesur a răspuns:

Totdracu e de vina!winking

| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca avand inteligenta,si imaginatie,implicit,iti poate coace mintea mult mai multe moduri de a face rau si de a pune bete in roate - tot o rautate - decat atunci cand esti un simplu animal,iar rautatea ta se limiteaza la o rautate strict instinctuala,uneori numai defensive. Daca va place, bine, daca nu, si mai bine, dar inteligenta omului este singura de vina pentru cruzimea sa.Capacitatea de a fi cat mai rau tine si de ce ai in creier, fie ca e ingeniozitate sau boala psihica ce te face sa-ti propagi raul.

| 4b a răspuns:

Pentru ca a innebunit lupulwinking

| Dariusuu a răspuns:

Pentru ca nu le pasa. Majoritatea persoanelor au un trecut urat. Si nu m-ai tin cont de ceea ce se intampla.

| M25M a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt animale, si nu ma refer doar la sensul metaforic al cuvantului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie ti se pare ca animalele sunt rele? Ti-a facut ceva vreun animal?

| sousabo a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca de multe ori stiu sa ma apar destul de bine happy

| adrew a răspuns:

Omenii rai sint rai incepind din timpul nasterii, priveste filmul:
http://www.imdb.com/title/tt1242460/

| Decebalul a răspuns:

De prosti.

| evaziv a răspuns:

Se datoreaza lipsei de parinti si nimeni nu i-a batut pana acum.

| andreeakitty a răspuns:

Animalele nu sunt rele. Ele au suflet, iar cateodata sunt mai bune ca oamenii. Oamenii sunt rai ( poate chiar si prieteni ) : gelozie. Este si o zicala : Animalul - prietenul fidel al omului. Sper ca te-am ajutat. :*