| Anonim070308 a întrebat:

Animalele au voie in spitalele de oameni?

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cele mai multe spitale, nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deloc, deoarece transmit boli

| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Nici un animal nu are voie in spitalele de oamnei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dar depinde unde. Am văzut spitale în USA unde era admisă prezența câinilor de companie a unor bolnavi, ca să ajute în bunăstarea psihică și deci în procesul de vindecare. Dar acestea sunt cazuri rare.

| Anonim070308 explică (pentru sadrian46):

Si dacă eu sunt la psihiatrie și îmi vreau câinele?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim070308):

Dacă găsești o clinică privată și plătești, poți să ceri și să spui ce vrei.
Ți-am răspuns la dacă. Dar să te gândești că poate din cauză că vrei ce nu se poate ai ajuns acolo la țimbiri- bimbiri. Așa că nu câinele îți lipsește ci înțelegerea acestei înțelepciuni simple. Să nu vrei imposibilul care te face să înlocuiești vederea bună a realității cu fantasmele din mintea ta, șică din cauza asta ești pus la popreală cu pastile.

| gabicoo a răspuns:

Doar animalele politice și animalele lor de companie!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns:

Nu,nu au, cel puțin așa știam
Depinde și de fiecare spital în parte daca permite sau nu, știu că era un spital ce permitea asta, dar nu sunt sigur daca este adevărat

| Eireann a răspuns:

Cainii de asistenta pentru persoanle cu dizabilitati teoretic au voie in orice spatii publice.

| mont a răspuns:

Nu!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Doar cele care nu mușcă și pot merge in două picioare.

| IceRope a răspuns:

Da, au voie. Nu ai văzut la Urgențe cum aduc animalele alea pline de sânge, după ce s-au tăiat cu săbiile și cuțitele?

| Kaonashii a răspuns:

Abia au voie oamenii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaonashii):

Ce tare a fost asta... happy

| Iepuroi a răspuns:

Din cate știu nu, poate la orbi

| Anonim070308 explică:

Bine mulțumesc

| Nicoletei15 a răspuns:

Nu! Mai nou nici oamenii nu mai au voie, ce sa mai zic de animale!

| Antal_Sebi_1995 a răspuns:

Pai noi avem voie in spitalele veterinare?

| Unev a răspuns:

Nu,deoarece în plana acestora pot ascunde o mulțime de bacterii dăunătoare oamenilor.