| Grunwaldmantuitorul a întrebat:

De ce voi 'TPU' imi cenzurati toate intrebarile subiectelor tabu?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Total gresit! Se cenzureaza intrebarile stupide. Subiectele tabu se intorc pe toate fetele, se discuta (evident, in mod civilizat).
Imediat ce o intrebare sau un raspuns depasesc limitele bunului simt, postarea respectiva este stearsa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exact cum spuneam.
Citez: @ardnaxur1961, Ce este stupid in urmatoarea intrebare?

Eu zic sa nu va mai rugati la dumnezeu duminica. E liber duminica si NU vrea sa fie deranjat.

Care e intrebarea, ca eu n-o vad indiferent cum as intoarce-o pe toate fetele.
Si, chiar lasand la o parte faptul ca aia nu e intrebare, tot stupida ramane. Deci, n-ai ales tocmai cel mai bun exemplu, desi, uitand-ma pe postarile tale, cu greu gasesc ceva cat de cat logic.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul, se pare ca au fost cenzurate fiindca au incalcat regulile TPU cu privire la intrebari.
Nu sunt pentru cenzura dar nu sunt nici pentru o totala libertate.
Trebuie sa tinem seama de faptul ca site-ul TPU nu este doar pentru adulti, pe acest site sunt multi de varsta frageda si - dupa parerea mea - nu trebuie postate intrebari (si nici raspunsuri) scabroase, total deplasate, injurioase etc.
In opinia mea intrebarile, cat si raspunsurile, trebuie sa aiba un continut adecvat diversitatii de utilizatori si cat mai corecte gramatical.
Daca vrei explicatii de la sursa, adreseaza-te direct administratorului, prin CONTACT.
O zi buna!

| anad a răspuns:

Tabu inseamna interzis si deci, daca e interzis si stii acest lucru, de ce le mai pui?

| hominid dreak a răspuns:

Te cred ca esti suparat, dar de ce ganeralizezi? Si de ce creezi separatism intre TPU si tine? Si tu esti parte a acestei comunitati.Cat despre cenzurat, asta este, nu suntem toti legati de anumite conveniente morale si uneori se mai da irelevant de catre inteligentele sec. XXI, sau obscen de catre vreun pudic ipocrit, ori neinteligibil de catre vreun somnambul incult. Dar viata merge inainte asa ca da-i bataie si posteaza intrebari.

| hândel a răspuns:

Din ignoranţă. Chiar dacă le postezi la categoria potrivită, ignoranţii TPU tot le raportează.
Ex. ultima întrebare mi-a fost respinsă pe motiv "trivial", deşi era postată întrebarea la categoria: Trivia/Amuzante. laughing
Ce să le faci dacă adminul le permite?!

| Grunwaldmantuitorul explică:

@ardnaxur1961, Ce este stupid in urmatoarea intrebare?
Eu zic sa nu va mai rugati la dumnezeu duminica. E liber duminica si NU vrea sa fie deranjat.
Evreii si musulmani sunt mai destepti ca voi crestinii, Nici nu-i de mirare ca dumnezeu le-a dat petrol musulmanilor si inteligenta evreilor, Ei se roga cind sefu universului e la munca.

| Yang a răspuns:

M-am uitat la profilul tau sa vad si eu ce intrebari ai pus in trecut.Eu ma mir ca inca mai poti pune intrebari pe acest site.Ai o intrebare de genul "ati iesit vreo-data cu o fata pentru ca iti era lene sa te sinucizi?" stupid, stupid, stupid question.Acum trage cu ochiul la raspunsurile mele si din instinct o sa ti se faca frica de mine iar maybe next time cand o sa mai clocesti intrebari de acest gen o sa te gandesti de doua ori inainte sa o pui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt TABU?!?