| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot sa aflu cât mai multe lucruri despre creierul uman,misterele acestui organ fascinant si potențialul lui de vindecare?
Dacă e sa vorbim de medicina îmi place mult specialitatea care se ocupa cu si despe creier (neurostiintele,neurologia,neuropsihiatria etc)dar și cardiologia imi place intr-o proporție asemănătoare.
Unde, pe ce site-uri, din ce cărți, din ce emisiuni/filme pot sa aflu cat mai multe despre creierul uman care ma fascinează numai si daca se aduce putin in discutie informatii despre el?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește cartea "Mintea o călătorie spre centrul ființei umane" de Daniel J. Siegel.