| anonim_4396 a întrebat:

Ce domeniu din medicina va atrage? Pe mine neurostiintele, creierul uman. Vreau sa studiez creierul uman, am destule cărți faine despre și asta vreau sa fac aproape tot restul vieții, sa învăț despre creier și cum sa îl ajut.

2 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Dintre toate ramurile medicinei neurologia mi se pare cea mai interesanta.Creierul e foarte complex si sunt multe de studiat la el.
Legat de medicina imi place si medicina nutritionista, mi se pare foarte ce sa mananci, cand sa mananci si ce impact are fiecare aliment asupra organismului.

| ponturi a răspuns:

Profesorul Butoi sau Duncan parca si a dedicat toata viata.