| Încrucişătorul a întrebat:

Deoarece sectiunea 'Legislatie, Politic & Social' mi se pare izolat, imi pun intrebarea aici.

Fara sa sustin vreun regim sau ideologie, din punct de vedere economic, care ar fi consecintele unei tari daca toti cetatenii (cu sau fara diploma de facultate) ar fi angajati si productivitatea s-ar "simti in aer"?

Da, pentru cei care s-au prins, fac o oarecare referire si la economia/teoria keynesiana.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Criza de supra-productie=colaps financiar=dezordine sociala=politica represiva a autoritatilor statale=rezbelrolling on the floor

| 220V a răspuns:

Pai la inceput s-ar simti in aer, dar dupa nimic nu ar mai avea valoare, ca s-ar produce atat de mult incat nu s-ar mai consuma, asta e parerea mea

| Încrucişătorul explică (pentru 220V):

Chiar daca comertul e inclus? (cacofonie inevitabila, n-am ce-i face)

| 220V a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Da, doar daca cererile de export sunt mari, atunci ar fi mai bine