| anonim_4396 a întrebat:

Din cate am inteles, scopul vietii e sa ne inmultim, sa creeam samd. Dar ce scop au toate astea cand intr-o zi o sa vina apocalipsa?

8 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Nu este acela scopul vietii.Mai cauta.

| Leocerba a răspuns:

Stii vorba aia șoadă: cate bordeie,atatea obiceie? cam asta se intampla si cu scopurile,ca-s mai multe si nu doar unul, pe care tu il intitulezi sui-generis "scopul vietii".
Cat priveste faza cu apocalipsa,adevaratele persoane credincioase(Adevaratele, da?) pe care le-am cunoscut au o capacitate de a-si administra viata prin raportare la reperul divin care pare(in ochii lor) mai degraba luminos si nu prin raportarea doar la o apocalipsa amintita smintit de des, menita sa sperie si sa turteasca spiritele mici.

| mgtow a răspuns:

Acum inmultirile cam scad din cauza inselaciunii si a baniilor, din ce in ce mai putine persoane dau nastere si atunci vom ajunge in haos cand nimeni nu va iubi si vor aparea mai multe conflicte, furturi, agresiuni sexuale, etc.

| dydy21 a răspuns:

O sa iti raspund prin cateva intrebari:
1.Sa presupunem ca se stie sigur ca peste 50 de ani va veni apocalipsa. Ce o sa faci? O sa te sinucizi, sau o sa iti continui viata?
2.De unde sti ca pana o sa vina apocalipsa nu vom reusi sa gasim o alta planeta locuibila, sau ca vom putea noi sa cream conditii favorabile vietii pe o alta planeta si ne vom muta acolo?

| ButelieCuPetrol a răspuns:

Aceasta usturime mass-mediana, este doar o indobitocire si o dezinformare intergalactica.Cu toate astea, stiind prea bine despre ce "interes francmasonic" vorbim.Ar trebui sa incetam aceasta "dedublare" a noastra ca niste inraiti cunoscatori ai totului.Acesti ilustrii ai omenirii sunt de fapt niste comercianti de abstract.

| ralucaralu a răspuns:

Apocalipsa poate veni chiar si dupa ce noi nu mai suntem. Viata e facuta ca sa ne bucuram de ea, desi nu prea facem asta.

| Stefania96dfg a răspuns:

Avem un scop in viata pe care trebuie sa-l indeplinim! Fara u scop degeaba am traii! Scopul nostru e sa ne inmultim si nu doar asta mai sunt ffffoarte multe! Apocalipsa ( cand va veni, daca va veni ) asta e! Asta inseamna ca fiecare clipa trebuie traita! Aceste scop de inmultire, ne face fericiti! Si tu la vremea ta vei fi mama, apoi bunica si poate stra-bunica! Nu trebuie sa te gandesti ca viata se va termina daca va veni " apocalipsa "! Eu sunt sigura ca va vanii peste milionae de ani, dar oricum traieste-ti viata si bucurate de fiecare clipa happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce apocalipsa frate apocalipsa beri cand o sa scurga tone de litri de bere peste noi si o sa murim beti nu-i urata apocalipsa asta serios daca ai 8 clase nu crezi in de astea