| SaveTheNature a întrebat:

Ce stiti despre Crin Antonescu? Va rog sa imi raspundeti daca intr-adevar va pricepeti la politica. Este Crin Antonescu un om demn, si serios capabil sa scoata tara din probleme? sa schimbe ceva in Romania?
Daca NU, pe ce va bazati cand spuneti nu? (pe articole citite in ziare, pe internet sau ii cunoasteti in detaliu "Bibliografia"?
Daca DA- ce actiuni hotaratoare, si folositoare romanilor a luat Crin Antonescu pana acum? care sunt atuurile lui care il fac pe el sa fie Presedinte?

Răspuns Câştigător
| jhonsmyth a răspuns:

Prietene,acu circa 6ani nevasta lui Antonescu sor aruncat de la etaju5 pentr-u ca el avea obiceiu sa doarma prin santuri de beat ce era, stii cine il tine pe Antonescu acolo sus? Uite ca e patronu de la PETROM care spre bucuria multora romani procurorii diicot ii cer judecatorilor20de ani de puscarie,nu uita ca daca va fi inchis patriciu dinu,antonescu nu mai poate candida la presedintie,pe antonescu lor varat acolo in fata ca sa iasa el presedintele tarii nu din motive k il doare sufletul pe el de Romania,aduti aminte ca avem in mare o punga impresionata de GAS care patriciu abia asteapta sau astepta sa puna mana pe ea,asa cum or facut si cu petromu, daca nu stii niste adevaruri despre antonescu, atunci cauta in arhivele presei si vei afla tot ce te intereseaza, lasa-i pe astia de la tv, ca astia asa sunt ei sa pape la **** ca poate ajung si ei pe undeva in guvern, asa cum sor intamplat cu prezentatoru de stiri de la ora 22 de la antena1, lingandui in cur pe usl prea mult or ajuns din greseala purtatoru de cuvant al guvernului, scuzami greselile de scris, dar am mana rupta si scriu cu o mana succeshappy

| Hombre a răspuns (pentru jhonsmyth):

Te scuzi pentru greselile de scris ca ai mana rupta, Ok te inteleg, dar la cap ce ai frate, il ai spart? de unde dracu ai scos tampeniile astea de minciuni, sunt prea multe chiar si pentru un cap gol. Iar cel care te-a premiat, sa-si ia capre mai bine, mi-ar fi fost jena sa premiez un asemenea raspus cu un continut asa de gol.

| jhonsmyth a răspuns (pentru Hombre):

Esti cumva un sustinator USL: daca da sa stii ca ai loc la Putin, te asteapta cu bratele deschise, si daca nu iti plac intrebarile altora, cautati frate un JOB pe masura tahappy

| Hombre a răspuns (pentru jhonsmyth):

Pai esti mincinos la fel ca Basecu, cel putin ala si-a cerut scuze si a spus ca nu stia, iata ce afirmi tu;
"Prietene, acu circa 6ani nevasta lui Antonescu sor aruncat de la etaju5 pentr-u ca el avea obiceiu sa doarma prin santuri de beat ce era, stii cine il tine pe Antonescu acolo sus? "
Si iata adevarul;
Prima sotie a lui Crin Antonescu, Aurelia, a ales sa se sinucida, in 2004, dupa ce a aflat ca are cancer generalizat, pornit de la un cancer ovarian, informeaza Impact News.

Jurnalista spune ca aceasta nu mai suporta durerile si-l intreba pe Dumnezeu de ce i-a dat-o pe cea mica, pe fetita pe care nu avea s-o vada crescand, niciodata.

Primul copil al sotilor Antonescu a murit in 1995, iar cei doi au incercat dupa aceea sa faca al doilea copil. Insa nimeni nu stia ca ea are cancer ovarian, pentru ca nimeni nu i-a facut analizele specifice.

A ramas insarcinata dupa mai multe tratamente si, in 2001, a nascut o fetita, careia i-au pus numele Irina. La doar cateva luni, Aurelia Antonescu, a aflat ca are un cancer care i-a cuprins tot organismul.

Cat timp a facut citostatice, Crin Antonescu cu o mana legana copilul mic, cu cealalta isi mangaia nevasta aflata in niste chinuri groaznice, povesteste Corina Dragotescu.

In 2004, Aurelia nu a mai suportat morfina si durerile pe care ti le dau atat tratamentul indelungat, cat si un organism cuprins de boala. Intr-o noapte, la ora 4, s-a aruncat de la balcon.

| jhonsmyth a răspuns (pentru Hombre):

Nimic adevarat aici, prietene am prieteni care locuesc prin apropierea fostei locuintei a lui Crin, se vede ca esti un sustinator inrait a lu.i USL, ai sa mori in Romania stand la miloaga ca acu20de ani,din pacate nu stii ceor facut comunistii, probabil k stii doar din auzite, una e sa auzi si una e sa traiesti pe spinarea ta, nu te mai aprinde atat, ti, asi recomanda sa mergi la EURES sa iti cauti un loc de munca nu sa stai sa comentezi aiurea pe TPU succeshappy si e ultima oara cand iti mai raspund

| SaveTheNature explică (pentru Hombre):

Pai daca ar fi sa sintetizez, as spune ca Anotnescu e bun de presedinte, pentru ca a trecut prin necazuri asemanatoare romanului de rand. Necazurile te fac mai intelegator si de multe ori mai bun.Sa speram ca o sa fie mai bun decat Basescu macar. -sa speram.

| SaveTheNature explică (pentru jhonsmyth):

Nu prea ai avut replica, la ce a spus Hombre si te-ai balbait. Eu unu m-am saturat de Basescu i de toti sustinatorii lui. momentan absolut oricine e mai bun decat Basescu.

20 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Antonescu a rămas doi ani repetent, nu unul. Cea mai mare pasiune pe care o are în afara somnului prelungit până spre prânz este : http://forum.realitatea.net/showthread.php?t=61811
Din legăturile strânse cu Patriciu :
" Se confirmă astfel o declaraţie mai veche a lui Viorel Hrebenciuc, care spunea că „Antonescu este căţeluşul de casă al lui Dinu Patriciu". Referitor la finanţarea familiei Antonescu de către Patriciu, nu se ştie ce fel de servicii de consultanţă oferă Vălean, pentru cei aproape 9000 de euro lunar, dar ţinånd cont de specializarea sa, adică aceea de profesor de matematică, e greu de priceput în ce constă aceasta. Vălean are însă antecedente pe statul de plată al lui Patriciu, după ce a fost vreme de patru ani, în perioada 2001-2004, directorul general al puşculiţei liberale numite Institutul pentru Libera Iniţiativă (ILI). Cum se ştie deja, fundaţia ILI a fost finanţată de Dinu Patriciu, iar printre membrii fondatori ai acesteia s-au aflat şi Crin Antonescu, Ludovic Orban, Călin Popescu Tăriceanu, Norica Nicolai, Dan Radu Ruşanu, Teodor Atanasiu, Teodor Meleşcanu etc. Aceeaşi fundaţie a intrat apoi şi în atenţia procurorilor deoarece anumite tranzacţii financiare făcute prin ILI erau suspectate că ar fi atras fonduri obţinute în urma unor infracţiuni comise de presupusul grup de crimă organizată din care, conform procurorilor, ar face parte Dinu Patriciu.
Firma la care lucrează nevasta preşedintelui liberal, offshore-ul Finite Assets Ltd, cu sediul în Insulele Virgine Britanice, a fost înfiinţată de Dinu Patriciu la sfårşitul lui 2008, pentru a prelua activele fondului de investiţii Fabian Romania Limited. Offshore-ul este controlat prin intermediul unei alte societăţi, Black Sea Global Properties Limited, înfiinţată de Rompetrol Holding, deci de Dinu Patriciu. Dincolo de cei peste 100.000 de euro primiţi de soţia sa, oficial, de la firma lui Dinu Patriciu, Crin Antonescu mai are de dat explicaţii cu privire la provenienţa celor peste 300.000 de euro care i-au intrat în conturi şi au fost deja consemnaţi în declaraţia de avere. Cum el nu este implicat în nicio afacere la vedere, iar din salariul de parlamentar este imposibil să aduni 300.000 de euro, justificarea acestor „economii" este o problemă pentru liderul PNL. Aceasta deoarece mare parte a economiilor au fost făcute, culmea!, într-un an în care Antonescu a candidat la preşedinţia Romåniei, deci a cheltuit enorm. "

| Azm a răspuns:

Bon, deci. Betiv e? E, bea de stinge. Puturos e? E, doarme de duduie si asa cum ii sade bine unui politician al vremilor noastre, a ramas repetent. Ipocrit e? E, deschide gura o data si trinteste un ciorchine de baliverne si minciuni. Prieten cu hotul, sau baronul, sau oligarhul, sau cum vrei sa-i spui, de Patriciu e? E! El e ala care-l tine si-l sustine cum l-a tinut si pe Tariceanu. Ei bine, asta vrea sa ne fie presedinte. Acum ca tot avem referendum, trebuie sa hotarim, pastram vechiul hot, profitor si ipocrit si betiv, sau punem in locul lui alt hot, ipocrit, puturos si betiv? Aia-i marea dilema.

| WR104 a răspuns:

Crin este un fost ministru al Romaniei, acum vrea sa fie presedinte dar a avut ocazia sa schimbe ceva.
Jos Basescu, sus Diaconescu.
Domnul Dan este salvarea noastra, a poporului roman.

| Darkmagic a răspuns:

Pentru winner, (tipul care nu stie cum se scrie "John Smith"):
Rupe-ti si cealalta mana, ca scrii prostii.

- Probabil il confunzi pe Antonescu cu Basescu si o fractura a nervului optic te impiedica sa realizezi ca betivanul din povestea ta e marinarul. (dovedit de tv si de propriile afirmatii)
Antonescu nu bea decat ocazional.

- PETROM nu a fost niciodata compania lui Dinu Patriciu, un simplu Google te lamurea. De OMV-Petrom ai auzit?

- Crin Antonescu si Dinu Patriciu NU se suporta defel, o lamureai tot cu netul, nu trebuie sa fii istoric.

- Antena 1... e un post tv comercial, probabil voiai sa te referi la Antena 3, dar cu mana rupta e mai greu.
Iti meriti fundoiul, atatea tampenii scrise atat de...dezlanat si puse laolalta, rar se intalnesc.

Era simplu sa cauti pe net scriind "Basescu beat", apoi "Antonescu, beat", si te lamureai usor de ce anume gasesti.

Unii de pe TPU ar trebui sa va faceti o tara a voastra la cat va duce capul...
Nu candidezi? Te-as vota si multi te merita. big grin

| rutanklan a răspuns:

Hahahahahahahha! Crin cine? Asta cine mai e?

| Dianaㄨ a răspuns:

Crin Antonescu a fost profesor de istorie intr-un catun care in anul urmator a ramas fara scoala pentru ca erau prea putini, apoi a fost muzeograf.
E vai de capul lui, nu-l duce mintea la nimic. Treaba voastra, dar macar Basescu nu ne-a dus de rapa si ne-a scos din criza.

| M25M a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Ce a facut ma Basescu? Cand ne-a scos din criza? Prima data stiu ca" ne-a scos in 2009" cand a anuntat in campania elctorala ca am iesit oficial din criza. Ca apoi sa fie taiete salariile si pensiile. A si mai stiu una buna ante - criza mai exact in 2008 cand criza se instalase comod in tarile europene vestice, Basescu a zis asa serios ca "Romania refuza sa intre in criza".
Nu ma intereseaza de Antonescu de Ponta ( sunt toti o apa si un pamanat, politicieni romani au acelasi material infect si corupt din care sunt alcatuiti), dar totusi... sa-l elogiezi pe Base asa e prea de tot. A avut multe momente cand s-a razgandit si a reevaulat de unul singur, ceea ce a fost in detrimetul nostru. Inteleg dreptul la opinie dar totusi afirmatia ta din ultima fraza este in acelasi timp si hazlie si trista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru M25M):

O sa dati voi de ala cu coarne cu Antonescu si Ponta, nu zic ca Basescu e ingeras ca a facut si ala multeee rele.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza de cine o sa dam, coarne sau fara am mai zis-o si ma repet toti sunt la fel difera numai culoarea partidului din care fac parte, eu ma refeream la ineptia pe care ai afirmat-o cu scopul de a-l sustine pe Basescu. Romania nu este iesita din criza, Basescu n-a reusit( chiar daca o sa fie ales), si nici astia de la USL nu o sa reuseasca prea curand.

| ovidiu8msn a răspuns:

Crin Antonescu a ucis pur si simplu PNL-ul. Nu inteleg cum de un partid de dreapta (PNL) sa fie aliatul/sclavul unui partid de stanga(PSD). Asa ceva este o,, blasfemie''.

| thefighter1 a răspuns:

Toti sunt o apa si-un pamant. Nici n-ai pentru cine sa votezi ca toti sunt niste hoti..si sunt in haite

| xtreme95 a răspuns:

Eu stiu numai ca a repetat ultimul an de facultate pentru ca nu a invatat destul si el zice ca a avut probleme in familie.(minciuna)
NU zic ca e bun nu zic, ca e rau.

| Wlan a răspuns:

Nu ma pricep la politica, dar Crin Antonescu este un om de perspectiva, mai tanar, avand o alta viziune asupra problemelor.