| Laura789 a întrebat:

E adevarat ca anul acesta va fi un cutremur mai mare decat cel din 1977? Mie mi.e extrem de frica de cutremure..si nu mai vreau inca unul...

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Uneori o zgaltaiala e benefica. Ii mai trezeste pe oameni la realitate. :-)
Off topic: Nu inteleg apetitul asta al multora pentru doi "i". Uita-te la cei doi care au scris inaintea mea: diaadb scrie "poate fii" (gresit), iar SoP222 scrie "poate stii" (tot gresit). Ce-o fi cu ei? Si asta nu e un caz izolat; e plin site-ul de doi "i" pusi acolo unde trebuie doar unul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai vorbit cu Dumnezeu? Altcineva nu poate prezice un cutremur.

| sappy a răspuns:

Sper din tot sufletul sa fie!

| VladyXR a răspuns (pentru sappy):

laughing mai calm ma

| mihai69 a răspuns:

E posibil. Dar când e vorba despre cutremure, nimic nu e SIGUR.
Sincer, aș prefera unul de vreo 6 grade acum, decât unul mai puternic într-un viitor incert.

| Dismally a răspuns:

Cine a spus prostia asta? Cutremurele nu pot fi prevazute decat cu cateva minute inainte de a se produce...

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Nu exista nicio data științifică care sa afirme asta. Un cutremur este imprevizibil, poate oricând sa se produce un cutremur

| SoP222 a răspuns:

Doar Dumnezeu poate stii daca va fi sau nu. Pe un site de specialitate Romania e trecuta cu 'rosu', acest site spune ca sunt sanse sa fie un cutremur +6.5 intre 2013-2017 iar anul cel mai 'periculos' ar fi 2015...

| diaadb a răspuns:

Nu se stie, poate fii oricand. nu se fixeaza o data.