supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi aveti o stare foarte aiurea dupa cutremur? Cum se numeste? Ca e mai mult decat frica laughing. Cel putin eu nu simt niciodata asa ceva. Doar la cutremure.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Panica se cheama...
cum ar zice cineva mare... "Orice om are panica la cutremur"

| supadeceapa explică (pentru suntserios):

Hecate n-are, cica laughing

| Drimmero a răspuns:

Teroare, ala e cuvantul.

Nici eu nu pot dormi inapoi dupa un cutremur,, de frica sa nu vina alta replica mult mai mare si sa ma surprinda in somn.

am prins pe viu multe cutremure, am avut apoi o stare psihica naspa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu am prins niciunul in viata mea! Eu cand dorm, dorm nene! laughing))

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Esti norocoasa laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o senzatie ciudata rau, simti cum se misca pamantul la propriu sub tine si face un balans casa stanga-dreapta,, mai auzi si un vuiet de parca urla pamantul/
Experienta e interesanta, dar trebuie sa fii pe pozitie si sa stii ce sa faci, sa gestionezi situatia cu calm.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nici nu l-am simtit ( si stau in zona in care s-a simtit destul de tare )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,am o stare obișnuita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a luat din somn și starea aiurea e că nu pot să mai adormlaughing)

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Fii antena cum scrie.

acum -59 minute | Nevermore a răspuns
laughing

| EcceHomo a răspuns:

Da, eu mă simt aiurea că nu l-am simțit.Nu am despre ce povesti.sad

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Bă eu când adorm nici unu de 7 grade nu mă trezește?

| SebyLucian a răspuns:

Se numeste paranoia