| GulDan a întrebat:

E adevarat ca daca sunt mai multe cutremure mici in urma lor va veni unu mare? cum au fost in ultimu timp mai multe cutremure.E posibil sa vina un cutremur mare?

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"E adevarat ca daca sunt mai multe cutremure mici in urma lor va veni unu mare? "
Nu.

| neutrino a răspuns:

Acest cutremur sigur va veni, nu neaga nimeni acest lucru. Nu se stie insa cu exactitate, cand anume.

| Mădă0611 a răspuns:

Cica http://i.imgur.com/rLkJrjO.jpg si la ce vad prin videoclipuri si pe afara, probabil da :)))

| zurick a răspuns:

Orice cutremur are un fel de sosie(am uitat acel cuvant, soarta) si dupa orice cutremur dupa 4-5 ani(asa ar fi indicat, dar nu tot timpul este asa
)se produce si aceea sosie.Stiu ca nu stiu sa explic si am uitat si cum de numea, dar sper ca ai inteles.

| sublime89 a răspuns:

De obicei se zice ca atunci cand sunt multe cutremure mici se elibereaza din presiune si se evita unul mare in acest fel.

| ErrorFound a răspuns:

Nu neaparat, dar un specialist(care a studiat peste 1100 de cutremure), ne-a asigurat ca va veni unul mare, probabil iarna asta, Vrancea fiind unica. In Vrancea si la Galati, situatia este unica in lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cutremurele se produc pentru ca se elibereaza energie blocata in subteran. Chiar e mai bine pentru ca se elibereaza treptat.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

AAAAA!
Asta a fost, nu stiam eu ce-mi aplauda dintii...

| iDangerous a răspuns:

Şi dacă ar fi ce? Asta nu înseamnă că-l simte toată ţara. Personal stau în Vrancea, de unde provin majoritatea cutremurelor şi din toate nu am simţit decât unul şi nu era ceva de speriat. Dacă eşti deştept o să stai frumuşel într-un colţ al casei unde n-are ce să-ţi cadă-n cap şi la revedere şi drum bun. Numai de cutremure n-am mai avut grijă.

| AlinNxD a răspuns:

Nu se stie, americanii spun ca va veni un cutremur mare, dar nu se stie exact

| claudiacerasela78 a răspuns:

Da. e adevarat si e posibil. orice e posibil in Romaniawinking

| sen a răspuns:

In cele mai multe cazuri da. Iar asta este posibil sa se intample si acum. Dar nu este obligatoriu