| Meme10Memu a întrebat:

E adevarata teoria scrisa de barbosul Darwin?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă petreci măcar o singură pauză în una din școlile mari din România ajungi rapid la concluzia că omul se (t)rage din maimuță!
laughing

| Catalin77945 a răspuns:

Nimeni nu stie, si de asemenea nimeni nu o poate dovedi inca, e doar o teorie...

| Meme10Memu explică (pentru Catalin77945):

Scrie in Biblie ca teoria barbosului Darwin e gresita.

| Catalin77945 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Wai tu ai combinat covidu cu satan, robotii si apocalipsa...

| RaduRobertRO a răspuns:

Pe scurt, NU. Stiu ca multi inca mai cred in ea, dar daca te gandesti putin o sa vezi ca oricat ai da din maini, nu-ti cresc aripi. Pe de alta parte, viata evolueaza, oamenii sunt mai inalti, se dapteaza la mediu cat de cat, insa cu siguranta daca o sa treaca 10.000 de ani tot nu o sa ne creasca aripile, sau ciocul ca la barza. Alta discutie cu mutatiile, daca duc la ceva care poate supravietui mai bine, posibil sa supravietuiasca. Darwin are meritul ca a descoperit legatura dintre specii, deci intr-o oarecare masura este un deschizator de drumuri.