| AvalohAlyn a întrebat:

E moartea o continuare a vietii intr-un fel, mod sau altul? Ti-ar placea sa fie? Care sunt sansele?

Răspuns Câştigător
| Tyberiu2000 a răspuns:

Eu sunt peste 50%. Exact, chimia, fizica, biologia omului m-al contrazice în mare măsură, dar are și ea niște probleme.De exemplu în centrul creierului este stocată o mică energia.Ce se întâmplă cu ea? Energia nu poate fi distrusă, doar se schimbă, în ce? Nu vreau s-o i-au cu hipnoza regresivă, deoarece în timpul transei poți avea orice viziune are cel care te hipnotizează. Plus că mai e și faza cu dedublarea corporală, care deși nu e dovedită în raport de 100%, ea este dovada că omul trăiește de mai multe ori, în mai multe vieți, dar cu același suflet.Eu am avut o experiență OOB.Dar nu sunt sigur exact dacă chiar a fost.Sincer,putea fi un vis, dar totuși, gândește-te la cere scrise de mine, documentează-te ce e proiecția astrală, apoi decide singur.

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

1. Intr-un fel, mod sau altul, da, atomii care formeaza corpul tau o sa formeze alte corpuri, dar asta se intampla si cat esti viu, deci nici o mare smecherie.
2. Probabil te referi la supravietuirea constiintei, ne, nu mi-ar placea, e prea multa suferinta in lume ca sa nu ma supra satur s-o vad in acesti 30-40-50 de ani cat o sa traiesc.
3. 1 - 100%. 2 - 0

| Eduard619 a răspuns:

Eu consider ca dupa ce murim singura viata o sa fie aia impreuna cu viermii si nu mai exista nimic dupahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De exemplu în centrul creierului este stocată o mică energia."
Practic in tot creierul e stocata energie, deoarece impulsurile electrice sunt energie.
"Ce se întâmplă cu ea?"
Gandeste-te ca acea energie stocheaza informatie, care la randul ei e data, totalitatea capacitatiilor pe care un om le detine.Cu alte cuvinte toata informatiile pe care le detinem, depinde de abilitatiile noastre sezoriale, in lipsa lor nu putem acumula informatii extern. La moarte, are loc cantitatii masive de descarcari electrice, iar acum sunt cateva probleme care nu pot fi rezovate:
Unul, la moarte unitate energo-infomationala constiinta pe scurt, se disipa in spatiu, cu alte cuvinte numai e un totunitar, deci in lipsa acestuia nu existi. Doi chiar daca la moarte ne-am conserva oarecum, in lipsa unor organe senzoriale nu putem functiona, gandeste-te cum ar fi sa fi constient dar privat de orice simt, auz, vaz, miros, etc.
"Eu am avut o experiență OOB.Dar nu sunt sigur exact dacă chiar a fost."
Nu, nu a fost vis. In cazul fenomenului extra-corporalitatii, cercetatorii au constata, ca in creierul persoanei, care are o asfel de experienta, sunt active aceleasi partii din creier, care sunt resposabile, cu functia motorie etc., totusi ceia ce mi-e mi se pare interesant, e ca cel putin teoretic, mi-ar place totusi sa incer ca confirm sau infirm aceasta chestie, e ca in cazul asa-numitelor calatorii astral, in ciuda faptului ca cel ce experimenteaza are ochii inchisi, distinge niste chestii reale din mediu extern, totusi cum am mai zis, mi-ar place sa testez, chestia asta pe care am auzit-o.
Deci sansele vietii dupa moarte, scad, drastic, chiar inexistente. http://www.descopera.ro/......l-stiintei

| Gabitzu246 a răspuns:

De unde sa stiu? mi-ar placea sa fie, sansele sun 50-50 tongue