| Sawarekh a întrebat:

Eu consider ca sunt blestemat.
Majoritatea nu cred, e problema lor.

Am toate dovezile cum ca sunt blestemat, cam de vreo 10 ani nu imi iese nimic din ce imi propun si nu sunt deloc o persoana delasatoare.

Cum as rezolva un blestem? Daca vorbesc cu un pastor oare se intampla vreo minune?

38 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Slujbele de Masluri la manastirile Ortodoxe sunt foarte puternice.

Din moment ce tu ai convingerea ca esti blestemat si ca nu reusesti sa realizezi nimic din ce iti propui, nu ai cum sa realizezi nimic.
Trebuie sa iti schimbi mentalitatea si sa gandesti pozitiv...Chiar la prezent...Ca si cum deja ai realizat multe.

Tell yourself a better lie... Spune terapeuta renumita Marisa Peer.
Caut-o pe internet.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

E de religie diferita, el nu crede in preoti.

| Brizbriz a răspuns (pentru Sawarekh):

"în 28 Iunie | ElAdrianos explică (pentru Brizbriz):
Adica daca imi doresc sa castig un salariu decent si sa am o viata normala, sa traiesc fericit pe acest pamant, cer mult?"

am facut putina katerinka, acum chiar sunt ofuscat, stai sa iti dau un raspuns REAL, nu o sa iti placa deloc, dar E ABSOLUT REAL:

esti blestemat... TU?!? ESTI STIGUR CA *****NUMAI***** TU?!?

"sa traiesc fericit pe acest pamant"
nici nu ai idee, nici macar VAGA de cat de mult ceri, nici macar foarte vaga, NICI MACAR FOARTE PUTIN VAGA

demonstratie: e simplu, foarte simplu, cati oameni din jurul tau STII SIGUR ca sunt fericiti?!?
EU NU STIU NICI UNUL si nu am stiut niciodata pe unul
sora-mea a fost cu adevarat fericita cateva luni, pentru ca era indragostita lulea de un baiat, care parea perfect, ca apoi sa se dovedeasca, ca baiatul ala era o jigodie PROASTA, ba nu, ABSOLUT KRETINA

cat despre salariu, hmmm, oameni care au castigat SERIOS la loto, si ajung sa se sinucida

Grace Kelly (google it) o actrita SUPERBA, care se casatoreste cu un print, care avea o avere EXTREMA si moare de la accident vascular, pentru ca viata era "perfecta" intr-o colivie de aur, adica nu mai era libera (nu au mai lasat-o sa joace in filme, lucru care a facut-o TOTAL NEFERICITA)

singurii fericiti sunt copii mici care sunt absolut inocenti, si credinciosii, care aleg sa isi iubeasca zeul mai mult decat orice altceva, asa ca isi ingroapa capul in ninsip si sunt ignoranti... TOTAL

concluzie, bun venit in lumea asta de rahat, soarta da cu o mana, si ia cu cinsprezece... in acelasi timp... tot timpul

| doctorandus a răspuns (pentru Brizbriz):

Adevarul ca esti fericit cand nu te gandesti la fericire. Obsesia ca trebuie sa fii fericit iti strica buna dispozitie.

| Sawarekh explică (pentru doctorandus):

Nu cred in preoti, cred cu tarie ca religia ortodoxa este o religie extremista, iar preotii sunt acolo doar pentru interes.

| Sawarekh explică (pentru StrongHeart):

Omule, tu nu imi sti viata. cat de corect sunt, si rabdator. si e degeaba efectiv, imi trece viata, vad in jurul meu oameni incorecti care fac tot felul de manarii, le merge bine din pacate. Ei conduc x6 acum, eu insa abia imi permit sa-mi cumpar niste adidasi de firma.

| ania a răspuns:

Daca ai posibilitatea inscrie-te la un weekend de vindecaŕe la Ellel Ministries. Ei au ajutat multe persoane blestemate.Si o discutie cu un pastor te poate ajuta.