| Anonimm30 a întrebat:

Eu visez morti, creaturi, monstri. de ce visez asa ceva? Ma deranjeaza... am visat cum ma vaneaza niste monstri si eram speriat

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa ai: saltea buna, patura buna, nici prea cald, nici prea rece in camera, sa nu-ti fie sete, sa nu trebuiasca sa te scoli noaptea pentru a merge la WC, sa ai digestia buna, sa dormi suficient, sa mergi la culcare doar cand esti obosit, etc.

De ex. mie cand imi ies picioarele de sub plapuma visez ca sunt descult pe zapada.

| LPCTSTR a răspuns:

Tot tu erai curiosul care voia cu ardoare sa afle cum arata penisul unui mascul om la 90 de ani?
https://cutt.ly/XkfEONt
Probabil de la atatea ganduri cretine, i s-a acrit si masei de tesut nervos care-ti constituie creierul.

| DarthNiger a răspuns:

Nu te mai uita la desene animate/filme horror pana noaptea tarziu.

| Anonimm30 explică (pentru DarthNiger):

Nu m-am uitat la nimic horror

| Goete a răspuns (pentru Anonimm30):

Amintiri neplacute din viata ta anterioara happy

| Anuket a răspuns:

Nu te mai uita la filme horror, vizionează comedii, musical, sau ceva relaxant, nu mai citi povești de groază.

| Anonimm30 explică (pentru Anuket):

Nu ma uit la filme horror

| Anuket a răspuns (pentru Anonimm30):

Tot faci ceva că nu vinde din senin. Tu poți să găsești cauza și dacă nu reușești, vorbește cu cine despre problema asta.
Poate ai auzit ceva, poate ai vazut persoane cu afecțiuni și ți le imaginezi altfel, poate ți-e frică de urși, animale mari. Umple-ți mintea de lucruri frumoase, plăcute.

| StefanE2019 a răspuns:

Dacă te uiți la vârsta de 9-10 ani la filme horror cred și eu

| RiciXR9 a răspuns:

Analizeaza-ti tot visul. visele sunt foarte ciudate. trebuie sa stii si locul unde ai fost. si eu mai visez adeseori ciudatenii asemanatoare, cu totii visam. stai linistit nu esti sinurul de pe pamant. in urma cu cateva ore am visat cimitir asfaltathee hee asa ca l-am analizat si nu inseamna nimic rau in asta. dar daca vrei sa visezi ceva frumos, du-te intr-un parc sau plimbate undeva departe de vazul lumii, pe campie, la iarba verde, cu prietenii, iar apoi vei avea rezultate cat de cat bune. visele sunt imprevizibile, apar cand te astepti mai putin cand dormi, asta e, sunt sacaitoare!

| AndreeaEareacu a răspuns:

Gasesti aici fix ceea ce inseamna acest vis cu zombi, monstrii, creaturi:
https://www.vise24.ro/ce-inseamna-cand-visezi-zombi/
Semnificatie visului sa stii ca pare a fi negativa si este asociata cu tulburări emoționale de cele mai multe ori.