| Pisica18a a întrebat:

Daca visez morti,adica,nu persoane dragi,oameni necunoscuti,decapitati,capete taiate,sange,crime,oameni cu topoare, calai...etc.
Am visat toate astea cand eram in spital,culmea... eram singura in salon si nu ma deranja nimeni, faceam ce voiam dar eram sub antibiotice.
De ce sunt cauzate aceste vise urate?

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple:
1. Vizionare unor filme horror sau lectura de acest gen; si stirile alea groaznice se incadreaza aici!
2. Anumite frici, traume, sechele din trecut;
3. O expresie a parerii tale despre tot ce inseamna spitale.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Visele urate sunt cauzate de uns tomac plin, cu mancare nedigerata sau de toxine in corp!
In cauzl de mai sus, ai fost influentata de medicul spitalicesc, de frica de a nu ti se intampla ceva rau, si subconstientul tau a creat un cosmar.

| Bluestar15 a răspuns:

Pai antibioticele, eliminand infectii de tot soiul, pot declansa vise de soiul asta (creierul percepe o tensiune in organism si o reflecta prin vise). Patit la fel cand eram pe antibiotice, nu e mare lucru happy

| BeeBia a răspuns:

E doar psihicul tau, probabil te-ai uitat la prea multe filme horror sau cine stie.