| xmtldo a întrebat:

Exista dumnezeu? ajutati-ma sa cred in el...nu vad nimic sigur pe existenta lui. voi? ce parere aveti? exista dumnezeu?

pentru cei care ma contrazic si imi spun ca exista fara sa-mi dea vreo dovada ii rog sa intre pe acest site http://www.gebeleizis.org/bibliahazlie/ apoi mai vorbim

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Biblia te face ateu.
Nu există nicio dovadă cum că există vreun dumnezeu însă există numeroşi îndoctrinaţi care, după cum se poate vedea şi aici, jignesc pe toată lumea în numele unei himere, în numele a ceva a cărui existenţă nu a fost niciodată demonstrată.

66 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Intra aici si ai sa te convingi:http://www.everystudent.ro/
Cauta sectiunea:Exista Dumnezeu?
Luminare iti doresc.

| Razvan a răspuns:

Dovezi clare oricum n-are nimeni.Pana la urma e vorba de o alegere personala.Nimeni nu iti poate impune sa crezi sau nu in Dumnezeu. Unii nu cred, altii da, altii isi traiesc toata viata osciland intre cele douawinking

| danut a răspuns:

Dau raspunsul dupa acordarea "premiului". Din pacate pentru tine ca si pentru multi altii, Dumnezeu nu exista. Chiar daca L-ai vedea acum, in acest moment, faptul ca ai fi constient de existenta Lui, nu te-ar ajuta cu nimic. Dovada vine in urma CREDINTEI si nu inainte. Pe Dumnezeu trebuie sa Il cauti, sa il doresti, ce nevoie ar avea El de tine? Cine esti tu? O picatura de apa care te evapori intr-un timp oarecare, nici macar cat un graunte de nisip dintr-o plaja anonima. Daca vrei sa-L gasesti, cauta-L. Totusi eu personal, ca alt muritor anonim, cred ca nu asta iti este intentia ci de blasfemie, negare si sfidare, cum spunea un vechi cantec: un zero absolut. crying

| Duhovnicul a răspuns:

Mah stii care e treaba, teoretic ar trebui sa existe spun credinciosii ori noi ateii suntem atat de orbi si prosti incat nu simtim prezenta acelei entitati thinking greu de inteles happy Eu nu stiu daca exista dar cu siguranta nu cred in el pana nu sunt convins, deci succes cu dovezile alea

| Duhovnicul a răspuns:

@Saaaaa
Aha, hai ca asta e tare laughing deci nu exista o explicatie LOGICA pentru existenta noastra, atunci inseamna ca una ilogica e mai buna?winking

| Duhovnicul a răspuns:

@ela
"Uita-te la tine: esti o fiinta atat de complexa. La biologie ai invatat despre anatomia umana (cauta un caiet vechi de biologie). Nu ti-ai spus la un moment dat: "mama, da' multe chestii mai sunt in interior, n-as fi crezut vreodata". Toate lucrurile sunt perfect imbinate, e o armonie perfecta intre toate elementele ce constituie fiinta umana. Ti se pare o intamplare? "

Natura isi face si singura treaba pentru ca totul sa fie aproape in armonie cum spui tu, si spun aproape pentru ca uiti de persoanele care se nasc cu anumite afectiuni, stari de sanatate, mutatii genetice ori dizabilitati pentru ca natura nu e perfecta si asadar mai apar si unele nereguli. Deci nu mai folositi acest argument cum ca omul, pamantul sau universul par a fi "construite" perfect de catre un creator caci aceste conditii optime pentru sustinerea vietii se pot schimba radical peste noapte, daca un asteroid cu o traiectorie perfecta va lovi asa de frumos pamantul atunci unda de soc asa de armonios se va propaga distrugand totul in cale

| Duhovnicul a răspuns:

@Gospel
"In legatura cu acel site : este o Prostie. Mai bine ai citi Biblia decat sa-ti pierzi timpul citind porcarii ca asta. "

auzi-o si pe asta ce ii debiteaza capul ala, adica sa nu citesti porcariile alea citeste-le pe ale mele

| Gospell a răspuns:

Draga xmtldo,
Niciodata nu trebuie sa te iei dupa alte persoane. Tu trebuie sa realizezi daca Dumnezeu exista! (este si o vorba : Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista). poate ca cu simturile (vazul, auzul etc) nu iL percepi.
Si eu am fost ca tine (nu stiam ce sa cred -asta acum vreo 6 ani). Insa odata cu trecerea timpului am realizat ca Dumnezeu exista si ca daca nu ar fi fost El nu as fi putut trece peste niste lucruri grele care nici acum nu imi dau seama cu am putut reusi.
In legatura cu acel site : este o Prostie. Mai bine ai citi Biblia decat sa-ti pierzi timpul citind porcarii ca asta.

| shadovv a răspuns:

Gandeste-te ca daca ai putea sa faci tot ce vrei dupa vreo 3000 de ani incepi sa te plictisesti asa ca creezi o planeta pe care pui milioane de prosti... enjoy the show big grin

soothe
| soothe a răspuns:

Nu te contrazice nimeni; fiecare moare singur! Daca Biblia Hazile citesti, Biblia Hazlie ai!
Pe Dumnezeu il descoperi in tine si in viata de zi cu zi, nu neaparat in Biblie. Biblia este o alegorie. Atat!

| Rapplex a răspuns:

De fiecare data incep sa rad cand pomeniti de biblie ca dovada a existentei acestui d-zeu...este o carte scrisa de oameni mult mai primitivi decat suntem noi acum si totusi o credeti. oricine crede biblia si se considera om inteligent e zero

| Rapplex a răspuns:

De fiecare data incep sa rad cand pomeniti de biblie ca dovada a existentei acestui d-zeu...Este o carte scrisa de oameni mult mai primitivi decat suntem noi acum si totusi o credeti. oricine crede biblia si se considera om inteligent e zero

| Rapplex a răspuns:

Parca se spune ca dumnezeu a creat omul dupa chipul sau.atunci animalele, copacii si restul dupa ce au fost create? si daca biblia este sfanta de ce nu pomeneste de cum s-a creat tot universul? va spun eu.pentru ca au scris-o niste oameni in care nu exploda inteligenta si tot ce vedeau neobisnuit in jur era o super minune.si acei oameni si'au pus intrebarea:cum a fost creat tot ce e in jur.si cum nu aveau atunci stinta nu era cum e acum au considerat procesu de creare ca fiind ceva magic creat de o forta superioara

| Rapplex a răspuns:

Inca ceva.de unde lea venit ideea ca dumnezeu este in cer? putea la fel de simplu sa fie in apa, intr'un munte oriunde.cel mai rational raspuns este ca au vazut extraterestrii care au venit din cer. dupa mine ingerii sunt tot extraterestrii.au aripi pentru ca oamenii de atunci nu cunosteau aparate de zbor ci ei stiau de la pasari ca se poate zbura doar cu aripi.in legatura cu fiul lui dumnezeu.eu il consider pe isus doar un cetatean de rand care era fascinat sa povesteasca lumii despre dumnezeu si cam atat.

| Rapplex a răspuns:

Daca dumnezeu a creat totul si este omniprezent si este in fiecare lucru creat inseamna ca el a creat si diavolul.atunci inseamna ca este rau? si multi spun ca daca nu crezi ajungi in iad.adica d-zeu ne ameninta prin religie?

| moodyblues a răspuns:

Si daca nu exista cum vrei sa te convinga(a se citi prosteasca) un crestin?

| Ea12345 a răspuns:

Dumnezeu exista.Chiar daca nu-l vedem, il simtim.Nu am niciun comentariu despre site, mi se pare o aiureala. E urat sa scrii, dar mai ales sa citesti asa ceva.happy

| Poinsettia a răspuns:

Roga-te lui Dumnezeu sa-ti dea credinta, foloseste cuvinte simple.
Cand mai auzi in orasul tau despre o evanghelizare la o biserica baptista sau penticostala, lasa prejudecatile. Du-te. Vei afla multe lucruri. Daca nu este nicio evanghelizare, intra pe site-ul asta: http://www.resursecrestine.ro/......c/pagina-1 si alege unul si asculta.
Biblia este cea mai detestata Carte care a existat vreodata. Daca dupa cateva incercari serioase de a o eradica (ex.: Inchizitia), inca mai exista, ar trebui sa te gandesti ca e ceva deosebit. In Biblie scrie ca "Cerul si pamantul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece." (Mat. 24:35) De aceea nu a disparut Biblia, care este Cuvantul lui Dumnezeu.
Uita-te la tine: esti o fiinta atat de complexa. La biologie ai invatat despre anatomia umana (cauta un caiet vechi de biologie). Nu ti-ai spus la un moment dat: "mama, da' multe chestii mai sunt in interior, n-as fi crezut vreodata". Toate lucrurile sunt perfect imbinate, e o armonie perfecta intre toate elementele ce constituie fiinta umana. Ti se pare o intamplare?

| flower a răspuns:

Hey, Toma necredinciosul - "Crede si nu cerceta". Cam ce fel dovezi astepti tu ca sa crezi, ha?! Stii macar ce ceri? Eu cred ca habar nu ai! Tu vrei sa spui ca daca nu vezi nu poti sa crezi? Esti o persoana incapatanata si fara minte care se joaca cu cuvintele fara a se gandi macar la consecinte. Daca timpul pe care l-ai pierdut citind prostia aia la care faci timitere, l-ai fi folosit citind Biblia ai fi vazut ca nicaieri nu exista incercarea de a demonstra sau macar de a discuta existenta lui D-zeu! Uite ce spune una dintre interpretarile simple ale Bibliei: Credinta universala in D-zeu vine din sufletul omului. Este nascuta in om si dezvoltata prin ratiune. Exista argumente in leg cu existenta lui D-zeu, dar ele nu sunt decat material pentru gandire - Argumentul "cauza si efect"; Tot ce incepe isi datoreaza existenta unei cauze. Ex : daca avem un ceas, trebuie sa existe si un ceasornicar; dc avem o casa tb sa existe si un constructor; Pentru orice creatie trebuie sa existe si un creator, deci o astfel de Creatie cum suntem noi, nu ar putea sa existe fara un Creator cu inteligenta si personalitate, asa cum literele nu ar putea scrie sg o carte fara o mana care sa le astearna pe hartie. Mai este argumentul din antropologie " Natura morala si intelectuala a omului " reprezinta dovada unui Creator moral si intelectual.
Cum ai putea sa nu crezi ca ce spune Biblia este adevarat cand este demonstrat ca aceasta, nu a fost scrisa de un sg om, ci de 35 de oameni cu educatii diferite: de la tarani la imparati intr-o perioada de aproximativ 1500 ani.Biblia a fost formata din 66 de carti scrise de oameni total diferiti dpdv al educatiei si al epocilor in care au trait, toate aceste carti formand acest tot unitar care este Biblia. Cum ar fi putut acesti oameni din epoci diferite sa isi continue "munca" unul altuia, daca nu ar fi fost "indemnati" sa faca acele scrieri care insemnau continuarea spre finalizare a celei mai importante carti a lumii. De fapt, de aceea este si asa de greu de inteles Biblia, pentru a venit de la El. Deci, noi nu avem de ce si nu avem cum sa iti demonstram tie ceea ce este evident, depinde doar de tine. Oricum cred ca ti-am dat niste repere, sper sa le intelegi!

| ely92music a răspuns:

Uite id-ul meu; brunetutza_1992. Daca vrei sa te ajut sa crezi in Dumnezeu si Isus da add.

| TheBlueWolf a răspuns:

Prietene as vrea sa citesti aici tot si de ce nu sa studiezi unele elemente de care o sa aduc la cunostinta. Uite cum sta cu acest dumnezeu.Lumea de cand e ea a avut o credinta "puternica'' precum creStinii intr-o entitate de tip zeu.Ei s-au bazat pe aceasta entitate si i-au cerut ajutorul in momente grele.Hai sa analizam problema. Universul a fost creat in urma unei explozii (in termeni stiintifici Big-Bang care a fost aprobat in ATENTIE 2003 cu acceleratorul de particule de la CERN.Au fost dezbateri peste dezbateri si in jurul anului 2009 CICA se facea.Ai mai auzit ceva de el? Nu! De ce? Deoarece s-a incheiat un tratat cu biseriCA CAtolica in care ei nu au dezvaluit descoperirile prostimii la nivel larg, motivele fiind evidente, in schimbul unei sume enorme de bani). Prima fiinta nu a fost nici Adam nici Eva doar daca nu cumva amibele aveau nume.Asadar teoria evolutionista in ciuda lacunelor este cea mai plauzibila in momentul de fata.Satana de altfel este o inchipuire de tip omenesc,o nascocire,in care sa se arunce cu pietre in ciuda greselilor altora. Spune-mi tu,prietene, de cate ori nu ai auzit placa:,, Am fost impins de fortele raului'' sau mai stiu eu ce cretinitate de acest gen.Lumea noastra este condusa de puteri extrem de mari,din umbra care manipuleaza oamenii si ii spala pe creier cu samponul "Crede si nu cerceta'' pentru a indobitoci mai rau fiinta umana si pentru a tine in frau masele insetate de cunoastere si imbibate in intrebari fara raspuns ale caror scurgere va veni intr-un viitor indepartat, daca nu cumva se planifica un atac mondial(vezi Blue-Blow).Cei ce isi fac sute de cruci cand trec pe langa o biserica (o simpla constructie arhitecturala) pot sfarsi ca oricare altul (in boala, in accident etc...)Asadar deschideti ochii oameni buni!

| TheBlueWolf a răspuns:

Eu nu sunt necredincios cred in lumea pe care traiesc si pe care pasesc.Inteleg va e frica de moarte si intuneric celor care bateti in loc ideea cu CREATORUL in sus CREATORUL in jos.Va dau o veste buna.Ati fost spalati pe creier cu un gel "imbecilitate notorie".Nu exista o dovada a existentei acestui zeu. Exista un "ceasornicar" nucleul 0 ce a provenit dintr-o gramajoara de particule si a explodat frumusel intr-o furtuna de materie.Repet primele fiinte au fost amiba,o flegma in balta, unicelulara ce a evoluat incet incet trecand de era mezozoica a primelor fiinte, dinozaurii ce au pasit pe meleagurile noastre in erele triasic, jurasic si cretacic. Apoi un eveniment neplacut a adus la extinctia acestei rase.Totusi reuseste sa supravietuiasca o fiinta, una timida si care isi naste puii.MAMIFERUL categoria in care va incadrati si voi prieteni...acest mamifer a dobandit niste capacitati mult peste reptile.Incet incet se afunda intr-o lume necunoscuta numita societate si fratie.Pana la sange si averi inestimabile, sclavie si razboaie.Omul iese din pestera pentru prima data dupa trecerea pragului si incepe sa deseneze elicoptere pe peretii pesterilor retrase din LUMEA noastra.Ei ajung o rasa salbatica si cretina, canibala chiar ce ucide cu sange rece si isi lasa instinctul animalic sa rada tot ce ii sta in cale, fara pic de mila sau retineri psihice. Uite ca ajungem si pe la domnii egiptei unde zeii erau principalele lor ocupatii.Cea mai desteapta treapta a evolutiei umane acolo a fost.Mult mai destepti ca domn'soara "flower" sau "insomnia" sau chiar ca mine.Cum au reusit? Pe cand ei se invarteau ca niste cretini (ca noi) in cerc in jurul unei lungi povesti cretine despre zei si creatori apare pe cer un obiect dintr-un material regenerabil, aparent molecular. Iata cum luam contact cu alte civilizatii si incepem sa el facem statui si sa le dam nume dupa bunul plac.Annunaki pornesc o noua era aducand medicina si stiinta pe meleagurile noastre.Se amesteca printre noi si capata respect.Cum fiinta umana tot fiinta umana este vrea mai mult, si porneste un razboi ce aduce si la extinctia egiptenilor. Piramidele au fost construite cu 40 de niveluri sub pamant unde existau topitorii in care s-au prelucrat materialele pentru poduri mecanice sau piramide.Annunaki,controlorii lumii atunci si acum preiau numele de illuminati si se trezesc cu o cruce mare (crucea malteza) pe piept retezand capete in cruciada.Incet incet ajungem la razboi (al 2-lea)unde noi fiinte iau contact cu noi. Dintr-o indepartata constelatie Zeta Reticulli vin Greys care dau tehnologie SI IN PREZENT pentru a ajuta nazistii, dar era scris...au pierdut. 2000, aducerea in prim plan a termenului Nou Ordin Mondial ce spune asa:Sclavie de la cel mai mic la cel mai mare.Vor spala creierele slabe ca ale creStinilor si ii vor impinge spre o infinita prostie care daca ar durea,ati sangera. Oameni ca mine incep sa isi dea seama despre acest dumnezeu, oameni precum Stephen Hawking, un om absolut genial ce reuseste sa devina insusi Dumnezeu creind particula aceasta 0.Se ascunde acest fapt deoarece biseriCA CAtolica ar fi cazut tinandu-se de mana cu multi altii.Egiptenii desenau nave spatiale de razboi futuristice la fel si Neanderthalienii.Masinarii ce acum le recunoastem precum avioane sau elicoptere chiar nave pe perna de aer precum HOVERCRAFT ce a trecut peste mare cu o incarcatura imensa in 1998. Termenul de dumnezeu este doar o cheie pentru lacatele mintilor voastre, cheie ce se afla si la voi dar nu o gasiti deoarece mainile voastre tremurand-oligofrene nu o nimeresc.Treziti-va si scuturati-va. Dupa moarte nu se mai intampla nimic,stiu cum e sa pierzi pe cineva si sa vrezi sa crezi IN CEVA.Dar zadarnic, dupa moarte ajungem intr-un somn de veci care ne va purta prin cine stie cate alte ere si poate cineva, un nebun ce se expune riscurilor umraririi va scrie despre cum eram noi in 2011-2012 in prag de al 3-lea razboi mondial si nu ne trezeam, cu miile de Greys plutind pe deasupra noastra si o spurcaciune numita biblie infunda creieri si tampeste oameni peste oameni care vad un obiect multicolor pe cer si zic:"UITE DUMNEZEU!"

| TheBlueWolf a răspuns:

Oricum nu inteleg de ce ma mai obosesc ca un cretin deoarece mintea intrata la apa deja de cate spalaturi a luat nu poate fi indreptata...totusi poate unii deschid ochii sau macar ridica privirile incrucisate din biblie (carticica de povesti) si se uita pe documente reale, cauta in real si materie locuri si persoane de la care pentru afla unele chestii etc...Alta chestie cu biblia asta si inchei ca deja m-am plictisit sa tot bat campii'n loc degeaba.Ce este scris in biblia voastra nu a fost aprobat de nici o dovada arheologica vazuta sau nevazuta.Eu pot sa vin cu mii catralioane si triliarde de dovezi unele chiar facute de mine (poze sau filmari).Eu am vazut cu ochii mei dovezi si de aceea imi si sustin ideea cu atata bravura si cu acest ton de razboinicul luminii...nu prieteni dar biblia este o carte, de povesti.In care sfintii se lupta cu balaurii sau ce mai fac ei.Hai sa citim scufita rosie acum si sa credem ca lupul ne pandeste dupa colt sa ne pape bunica, nu e chiar asa.Eu am citit cat toti de pe pagina asta la un loc inmultit cu 3 si nu am de gand sa ma opresc.Incet incet m-am trezit si eu deoarece intr-o zi mi-am facut cruce trecand pe langa biserica si m-am oprit.Mi-am pus intrebarea retorica : "La ce ma inchin si pentru ce?"Apoi o mica revelatie m-a condus sa studiez fenomenul si uite ca am aflat ca eram un bou (ca multi altii).Am studiat am cautat si am intalnit pot spune.Asadar repet, am motive FOARTE intemeiate, inregistrate pe retina mea cu care sa ma pot arunca in multime si umfla un muschi.(asta in caz ca cineva comenteaza de tip "da ai vazut tu etc etc...".

| gabitza_6878 a răspuns:

Crezi ce vrei
eu una nu cred oh go on

| eveline_9271 a răspuns:

Citeste asta!

Profesorul unei universitati importante si-a provocat studentii sa raspunda la urmatoarea intrebare: "Dumnezeu a creat tot ceea ce exista?"

Un student a raspuns ferm: "Da!"

Profesorul a pus o noua intrebare: "Daca Dumnezeu a creat totul inseamna ca el l-a creat si pe diavol. Si de vreme ce acesta exista (asa cum putem observa in propriile noastre actiuni), inseamna ca Dumnezeu este cel rau?"

Studentul nu a putut raspunde la acesta supozitie, iar profesorul a sustinut ca demonstrat astfel faptul ca a crede in Dumnezeu este o poveste pentru copii, lipsita de logica.

Un alt student a ridicat mana si a cerut sa puna o alta intrebare. El s-a ridicat in picioare si a intrebat: "Domnule profesor, starea de frig exista

Profesorul unei universitati importante si-a provocat studentii sa raspunda la urmatoarea intrebare: "Dumnezeu a creat tot ceea ce exista?"

Un student a raspuns ferm: "Da!"

Profesorul a pus o noua intrebare: "Daca Dumnezeu a creat totul inseamna ca el l-a creat si pe diavol. Si de vreme ce acesta exista (asa cum putem observa in propriile noastre actiuni), inseamna ca Dumnezeu este cel rau?"

Studentul nu a putut raspunde la acesta supozitie, iar profesorul a sustinut ca demonstrat astfel faptul ca a crede in Dumnezeu este o poveste pentru copii, lipsita de logica.

Un alt student a ridicat mana si a cerut sa puna o alta intrebare. El s-a ridicat in picioare si a intrebat: "Domnule profesor, starea de frig exista?"

"Bineinteles!", i-a raspuns profesorul. "Ce fel de intrebare este aceasta? Cu siguranta ca exista, nu ti-a fost frig, n-ai tremurat niciodata?"

Proaspatul student a raspuns: "De fapt starea de rece nu exista. In concordanta cu legile fizicii, ceea ce noi consideram rece reprezinta de fapt absenta caldurii. Orice lucru poate fi obiect de studiu atata vreme cat transmite energie (caldura). Zero absolut reprezinta absenta totala a caldurii, dar starea de rece nu exista. Ce am facut noi este doar sa cream un termen care sa descrie ce simtim cand nu primim caldura in organism."

"Si, continua studentul, intunericul exista"?

"Bineinteles!" raspunse profesorul.

De aceasta data studentul raspunse: "Va inselati din nou, domnule profesor. Nici intunericul nu exista. Ceea ce exista de fapt este doar absenta luminii. Lumina poate fi studiata, intunericul nu. Nici nu poate fi fractionat intunericul, lumina da. O simpla raza de lumina alunga intunericul pe suprafata pe care ajunge raza de lumina. Intunericul este un termen inventat de oameni pentru a descrie ce se intampla cand nu avem lumina."

In sfarsit, studentul il intreba pe profesor: "Domnule profesor, exista raul absolut?"

Profesorul ii raspunse "Bineinteles ca exista, dupa cum am mentionat la inceputul discutiei vedem violuri, crime, violenta peste tot in lume, toate acestea sunt intruchiparea raului."

"Domnule profesor, raul absolut nu exista. La fel cum am demonstrat in celelalte doua cazuri, raul absolut este un termen creat de om pentru a descrie rezultatul absentei lui Dumnezeu in inima omului!"

Dupa toate acestea, profesorul se recunoscu invins de aceasta argumentatie logica si nu mai spuse nimic.

Numele acelui tanar student era ALBERT EINSTEIN.

| ikram a răspuns:

Ia si citeste Biblia. Atat iti spun.

| georgiana_5779 a răspuns:

Daca crezi, si nu exista, nu pierzi nimic ba chiar ai o siguranta psihica.
daCA nu exista si tu nu crezi, iar nu pierzi nimica, dar daca exista si tu nu crezi, o sa pierzi totul

| FuCkMAn a răspuns:

Bai frate aerul exista? da, creierul exista da (la uni nu prea ), toate aceste nu se vad dar se simt. asa si Dumnezeu nu il vezi dar il simti. Lacrimile, tristetea, bucuria tot de la el vin. Eu sincer nu cred in ce spun popi uni chiar abereaza doar pentru a castiga bani eu zic sa interpretezi cum simti...
id meu e :roberto_tanase

| insomnia a răspuns:

De unde esti tu asa de sigur ca nu exista Dumnezeu? I-a seama la ce spui. Daca ai crede ai castiga viata vesnica alaturi de El care a creat tot ce exista, inclusiv pe tine.Nu te-ai intrebat niciodata de unde a aparut omul si tot ce exista pe pamant? Nu te-ai intrebat niciodata unde te vei duce cand vei muri, ce se va intampla cu tine? Sa zicem ca ai crede in existenta lui Dumnezeu, iar mai tarziu s-ar dovedi ca nu exista, nu ai avea nimic de pierdut, dar daca tu nu crezi si maitarziu se va dovedi ca exista, atunci vei avea de pierdut, vei ajunge in iad, in chinul vesnic. E alegerea ta ce vei face mai departe, dar cerceteaza si tu mai mult si citeste Biblia. Nu vei avea nimic de pierdut. Iisus a murit si pentru pacatele tale. Si insusi faptul ca esti in viata arata cat de mult te iubeste Dumnezeu pe tine.Ar trebui sa il vezi in tot ce te inconjoara.Stiinta nu poate demonstra tot ce exista si tot ce se intampla pe pamant. Atunci de unde au aparut toate? Chiar iti place ideea de a te fi tras din maimuta? Dumnezeu ne-a creat mult mai minunat. Nu te lasa inselat

| xDiiux132 a răspuns (pentru insomnia):

Omul a parut dintr-un asteoid care s-a lovit de noi iar aceste celule s-au dezvoltat in timp. eu cred ca stiinta e mai credibilia decat bibili poate daca as crede daca as avea o dovada P.S : nu-s utn ateu :p