| anonim_4396 a întrebat:

Exista extraterestrii?

Răspuns Câştigător
| scriitor a răspuns:

Cu siguranţă există... dar:
- s-ar putea să se găsească la o distanţă suficient de mare de noi cât să nu ajungem niciodată să-i cunoaştem
- s-ar putea sa fie atât de diferiţi de ce considerăm noi a fi viu încât să nu-i recunoaştem nici dacă îi întâlnim
- s-ar putea ca ei deşi împart universul acesta cu noi să existe într-un timp diferit, asta însemnând că ori ei au dispărut înainte ca noi sa ne fi dezvoltat ori ca vor exista pe când noi vom fi demult uitaţi.
-s-ar putea să existe dar să nu-i putem percepe, noi trăim în spaţiul tridimensional (spaţial) şi cunoaştem ce-a de-a patra dimensiune :cea temporală. În total, în universul nostru există 11 dimensiuni, ceea ce înseamnă că 7 ne sunt imperceptibile la nivelul simţurilor noastre
- s-ar putea ca şi noi să fim extratereştri dar să fi venit cu atat de multă vreme în urma pe pământ încât ne-am uitat originile.
Mai vrei şi alte ipoteze? happy Răspuns clar, precis şi 100% garantat nu există.

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Posibil dar eu inca nu sunt convins. Până dau mâna cu unul...

| mariusres a răspuns:

Exista forme de viata extra-terestre.

chiar daca nu am descoperit inca asa ceva, teoria lui drake spune ca e aproape imposibil sa fim singuri in univers
http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Poate extraterestrii aia din filme nu... dar sunt sigur ca mai exista si alte forme de viata in Universul asta infinit.

| somebody a răspuns:

Cu siguranta mai sunt si alte forme de viata in univers...
www.asfan.ro

| crisa a răspuns:

Nu, noi suntem singurele creaturi vii din tot Universul! laughing

| printmaster a răspuns:

Nu suntem singuri pe planeta Pamant dar viata extraterestra inteligenta vazut aca fratii nostri mai mari intru ratiune reprezentantii unei specii mai avansate tehnologic e o masca puerila si absurda al unui adevar infricosator.
1. extraterestrii sunt fiinte mai vechi decat oamenii
2. extraterestrii locuiesc pe pamant
3. sunt fiinte non-moleculare adica nu sunt facuti din materie fizica ci din "materie noesica" sunt facuti din informatie
4. sunt profund ostili oamenilor
5. imprima societatii omenesti o directie distructiva
6. tu reprezinti o prioritate pentru ei o resursa care trebuie epuizata, nimicita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Profesoara mea de arte mi-a spus ca exista.In 1980[cu aproximatie cam asa nu stia precis] in Spania se prabusise un OZN era pe un camp inverzit si 2 oameni cand au auzit ca s-a pabusit aceasta au venit sa vada ce se intampla, din OZN ieseau 2 copii[un baiat si o fata] dezbracati, goi si verzi oameni cand i-au vazut s-au panicat ei vorbeau intr-o liba necunostcuta. Oameni au vazut ca sunt inofensivi si i-au dat sa manance mancare gatita dar nu puteau sa manance decat legume verzi[varza, ardei, etc...]peste un timp baiatul verde a murit nu a putut supravietui, iar fata a trait si a invata limba spaniola si le spunea oamenilor care a avet grija de ea ca ea vine dintr-o alta dimensiune undeva la capatul lumii.