| ItsiBitsii a întrebat:

. exista extraterestrii? :-s

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sunt perfect convinsă că da. Doar gândeşte-te puţin - Universul nostru e atât de infinit încât este practic imposibil ca noi să fim singurii de pe-aici. Cu siguranţă există numeroase alte forme de viaţă, unele chiar şi cu mult mai inteligente şi avansate.

| TeoPT a răspuns:

In mod sigur DA

| Ovilacul a răspuns:

E foarte probabil sa existe extraterestrii. De ce am fii noi singurii din universul acesta infinit? De ce doar noi? Gandeste-te ca pe langa sistemul nostru solar mai exista cel putin alte 100 de milioane de sisteme solare in galaxia nostra. Si ca sa fie totul si mai frumos pe langa galaxia noastra mai exista cel putin 1 miliard de alte galaxii. Acum, tinand cont de numerele astea imense, gandeste-te care ar fi probabilitatea ca si alte planete sa fie populate.