| anonim_4396 a întrebat:

Exista metode de meditatie sau pur si simplu prin puterea gandului, dorintei sau vointei sa-ti poti modifica structura ADN-ului, regenera si modifica corpul? De exemplu daca ai o masea lipsa sa te gandesti ca creste la loc alta si hopa sa te trezesti a doua zi ca ti-a crescut maseaua.hee hee big grin

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mi-am tot dorit sa-mi mai creasca niste dinti pe care i-am pierdut si tot concentrandu-ma sa rezolv problema prin puterea gandului cred ca ADN-ul a luat-o razna ca m-am ales cu niste hemoroizi si acum am doua probleme pe aceiasi directie; unii imi spun ca am limbarita si vorbesc cam mult din cauza dintilor lipsa ca limba e sloboda, alti imi spun ca ma mananca in c*ur si vorbesc mult, acum sunt intr-o mare dilema, nu stiu pe cine sa mai cred.

| jolidon a răspuns (pentru Hombre):

Esti tare, Hombrelaughing)) Te stiu de atata timp de pe TPU si acum ca am revenit cu profilul asta te gasesc din nou aici si vad ca nu ti-ai pierdut deloc hazullaughing))

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ar fi fost posibil, toți am fi niște perfecți, poate chiar nemuritori, iar doctorii ne-ar prescrie meditație în loc de medicamente.
Din păcate, e o utopie.

| harciog a răspuns:

Sint posibilitati nebanuite de turma.Sint trairi care nu vor putea fi posibile decit de unii singuri"Mintuirea ti-o cistigi singur"dar cu riscul de a fi considerat nebun de ceilanti care nu pot percepe dincolo de turma.

| harciog a răspuns:

Dupa cum observi, toti vorbesc despre viata biologica si eu incercam sa spun cu totul altceva.

| Shammal a răspuns:

Corpul se regenereaza singur prin gandurile tale( unu din gandurile tale e 80-100 de ani? sa zic 150? sau deja fabulez big grin) il opresti din procesul lui natural de regenerare; eu cred ca poti prin intentie si un anumit nivel de constiinta sa-ti manifesti maseaua lipsa la loc; procesul e unul in care ii spui inteligentei corpului sa rescrie structura respectiva asa cum a fost initial - iar asta se petrece instantaneu nu a doua zi big grin

| AxelBv a răspuns:

Daca te concentrezi puternic poate iti cresti IQ dincolo de 50 de puncte.

| doctorandus a răspuns (pentru AxelBv):

Da, poti ajunge sa ai chiar un IQ de 60-70.

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Nu poti sa-ti modifici ADN-ul. Daca ai o lipsa in structura s-a de nasti retardat mintal.winking

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Sa*
te*
offf tastatura asta