| anonim_4396 a întrebat:

Exista sirene? Dar nu faceti la misto,daca nu stiti si nu credeti nu raspundeti ca nu am chef sa am nervi, deci seriozitate! va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Atata timp cat se povesteste despre ele, exista; orice poti sa-ti imaginezi, exista undeva, cumva - nu poti sa iti imaginezi ceva ce nu exista

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Există, desigur. În poveşti, în desenele animate, în vise...

| WR104 a răspuns:

Daca te referi la acele sirene din desene animate care vorbesc si se iubesc cu printi atunci iti raspund ca nu am auzit sa existe cu adevarat.
Numai bine.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Ei, uite ce a mai ramas dupa ele: http://forgetomori.com/......e-cryptid/

| Kaℓi a răspuns:

I-auzi, n-ai chef de nervi? happy cam amenintator! si vrei seriozitate, la o intrebare de asta?

| WhatheWow a răspuns (pentru Kaℓi):

Lasa-l draga ca i-am postat eu "una" de dureri de cap, asa, sa nu-l apuce nervii!
P.S Stiintifica! laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru WhatheWow):

Vazut, citit, "evaluat" laughinghee hee

| 1Voineoska1 a răspuns (pentru WhatheWow):

Eu zic sa taci din gura filosoficus! te-oi crede tu mare si tare, dar nu esti! chiar v-am zis sa nu faceti la misto!

| Încrucişătorul a răspuns:

Candva, s-a pus problema uriasilor. Recent, s-au descoperit schelete anormalde de mari de oameni imensi.
La fel ca si in cazul sirenelor: numai adancul marilor si oceanelor detin raspunsul.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu au existat, nu exista, nu vor exista sirene doar in povesti.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Nu exista, aceste sirene le vezi sau auzi de ele doar in desene animate sau in povesti atata tot happy

| WhatheWow a răspuns:

Vad ca nici un utililizator nu a inteles ceea ce le-ai cerut in postare adica, daca nu cred sau nu stiu, sa se abtina.
E, ce stiu ei; lipsa de documentare, nu cauta unde trebuie.
Conform unui studiu vechi al profesorului Sirtache Laurel de la Universitatea Techirghiol, studiu facut pe trei tipuri diferite de pesti, rezulta ca asa numitele "sirene" au existat si au disparut din cauza schimbarii salinitatii marine.
Cum a influentat asta disparitia lor? Ei bine, conform studiului, "sirenii" care erau parte barbateasca a acestei specii au devenit sterili iar acest motiv a dus la disparitia speciei. Cum? ( adica au devenit sterili ) Explica bine procedeul in cartea lui "Marea si sarea, experimente mitologice " aparuta la editura Carti de capatai, in 1904.
Ti-o recomand caci e interesanta! happy

| aumih16 a răspuns:

Nu exista! dar in filme da! sunt tot felul de chestii! cum ca ele cand le e foame mananca baieti barbati! nu stiu daca fete femei! ori daca nu ii mananca! vor sa faca sex cu ei! serios! mai ales ca si ele trebuie sa aiba pe cineva! sa le satisfaca! ele ii duc in largul marii ca sa faca asta! e exact ca la femeia duh care vrea sa ii arate barbatului baiatului cum e acolo fac sex legat de sirene ele sunt foarte foarte pofticioase cand vine vorba de sex cred ca sunt nimfomane milfe! tot asa! pai nu! in fine! sunt multe chestii de exemplu ele pot fi si geloase pe oamenii de pe uscat! in aceasta situatie! ele posedeaza trupul barbatului! si il face pe el sirena! sau ceva de genul! da astea majoritatea nu sunt adevarate! de asta zic spun nu exista decat in filme seriale! nicidecum in viata reala! e dar v-ar place nu-i asa sa existe! ehe! cui nu i-ar placea sa vada frumusetile astea! pe viu! degeaba! nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca te-ai referit la asa ceva :
http://zoonet.radio3net.ro/2010/05/18/ce-mai-fac-sirenele-in-secolul-xxi/

| CryChristiAN a răspuns:

Nu exista. Stiinta nu a demonstrat acest lucru, nu exista dovezi. In concluzie, nu exista. CHiar crezi in aceste ''farse'' mitologice?

| RAY a răspuns (pentru CryChristiAN):

Nu exista. Stiinta nu a demonstrat acest lucru, nu exista dovezi. In concluzie, nu exista. CHiar crezi in aceste ''farse'' mitologice?
nici dumnezeu nu a fost demonstrat

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

Daca nu a fost demonstrat, nu inseamna ca nu existahappy.

| stpu a răspuns:

Sigur ca exista sirene, dar pe masina Politiei. Nu stiai ca politistii isi pun apa in portbagaj ca sa ude sirenele? laughing

| WR104 a răspuns (pentru stpu):

laughing
Corect din moment ce au mancat roata de rezerva din portbagaj crezand ca-i o mare gogoasa cu gaura.

| elyfel a răspuns:

Nu exita pentru ca nu pot exista femei care sa traiasca mereu in apa

| byeddy a răspuns:

Nu ai noroc de ele.Nu exista

| Maria_Dascalescu_1960 a răspuns:

Eu cred ca exista sirene din toate documentarele pe care le-am vazut pot afirma ca in adancul ocanelor exista niste fiinte numite "siene"