| anonim_4396 a întrebat:

Femeile sunt mai usor de manipulat cu religia decat barbatii?

Răspuns Câştigător
| corasa a răspuns:

In medie femeile inclina catre o gandire bazata mai mult pe empatie, sentimente si emotii, pe cand barbatii sunt mai predispusi in a fi rationali si calculati. Repet, e vorba de tendinta medie, datorata doar biologiei si educatiei de natura diferita ce e primita. Nu inseamna ca femeile nu pot fi foarte rationale cand situatia o cere sau daca isi impun lucrul acesta.

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În mod surprinzător (cel puţin pentru mine) aş înclina să spun că da.
Sincer să-ţi spun nu am înţeles şi încă nu înţeleg de ce. Bine, dacă e să mă-ntrebi pe mine eu în general nu pot să înţeleg cum pot exista femei cu o oarecare educaţie (şi deci nu proaste penale piţipoance materialiste) care să mai fie adeptele uneia dintre religiile avraamice, ştiut fiind faptul că atât zeul iudeo-creştin cât şi cel islamic sunt nişte veritabili ticăloşi misogini.
Relevant pentru întrebare: http://www.youtube.com/watch?v=VWAUhadJzTk

| Vizitiul a răspuns:

Ziceai ceva de bani!?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Doar cele naive! Avem câteva exemple pe site.
Flaaaav, ce faci tubatting eyelashes?

| Flav a răspuns:

Nu vad de ce. Dar sa nu uitam ca e femeie. whistling

| DianaScorpio a răspuns:

Manipularea tine intr-o mare masura de naivitate. Naivi sunt atat barbati, cat si femei, prin urmare nu mi se pare ceva relevant ceea ce tu ai intrebat.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca chiar e asa, eu fac exceptie de la regula.

| Bunny a răspuns:

Pana acum as fi zis ca da.Dar in ultimul timp am vazut foarte multi barbati de acest gen. Chiar in urma cu cateva saptamani am intrat intr-o discutie despre un cu totul alt subiect, si s-a ajuns la faptul ca sa ne juram pe biblie, sa ne bata dumnezeu, sa ne spovedim si sa facem nu stiu cate matanii doar pentru a demonstra care are dreptatelaughing. Auzind asa ceva am lasat-o balta.Si multi alti barbati cu care m-am "ciocnit" de curand, erau pur si simplu foarte influentati si nu era propozitie in care sa nu numeasca un element religios si sa sublinieze cat de mult se duc la biserica, cum au petrecut de rusalii si de cate ori au fost la cimitir si care religie e mai tare si mai adevarata. Acum eu as zice ca e intr-o oarecare egala masura indiferent de sex femini sau masculin. Oameni suntem cu totii si manipulare e tot manipulare (indiferent de gen,sex, cauza, efecte ).
Totusi ca o generalitate poti sa incluzi pensionarii sau persoanele care au foarte mult timp liber in general si o constiinta destul de incarcata si o anumtia teama de moarte. Sunt multi care au fost ferm convisi ca nu cred in nici o religie, sau pur si simplu ignorau si la batranete au luat-o razna.

| RhoOphiuchi a răspuns:

De manipulat, sunt manipulati si femei si barbati.
Doar ca data fiind natura fiecarui sex, femeia va folosi religia ca scuza, ca reper, ca referinta, se va coordona emotional dupa religie, pe cand barbatul va milita pentru ea, va incerca sa o impuna mai degraba.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu sunt fata, atee.
Si nu vad de ce femeile ar fi mai usor de manipulat decat barbatii.

| tapeee a răspuns:

Nu. Prostii sunt mai usor de manipulat cu religia.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Lemonshu, insinuezi ca suntem prosti?

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Si eu tot atee sunt, si sunt fata.

| Fantasy a răspuns:

Cam da

| QueenofLove a răspuns:

Buna.daca este o femeie sigura pe ea nu o vei influenta asa usor.depinde de felul ei de a fi. daca isi respecta religia nu si-o va schimba usor, poate deloc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele atee.la crestini femeia are un rol bine definit, pe care nu-l puteti voi ateii intelege.

| Macovei_Andrei_1998 a răspuns:

Barbatii de mici sunt educati cu filme de acțiune, de anturaj sa fie mai smecheri, mai bătăuși și aceste lucruri nu merg în paralel cu valorile crestine care vorbesc despre smerenie, modestie, cinste, feciorie etc, un bărbat educat în spiritul Ortodoxiei este o adevărată comoara pentru societate pentru ca el va fi asumat mereu și va fi un om al lui Dumnezeu