| juniper a întrebat:

Fiecare dintre noi avem un inger pazitor. L-ati intalnit vreodata? s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut momente cand mi-am spus ca ingerul meu a fost alaturi de mine.Sa-l intalnesc nu, nu l-am vazut si nici nu vreau caci n-ar mai avea farmec... el e acolo sus si ma vegheaza

28 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Da, sunt convinsa ca nu am doar unul ci mai multi.Adeseori stau de vorba cu ei, ii intreb ce mai fac, daca ma mai pazezsctongue?! De vazut nu i-am vazut, dar ii simt tot timpul. Mi s-a intamplat de multe ori sa fiu la un pas de accident de masina si in momentul acela sa intervina Dumnezeu cu ingerii Lui.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Se spune ca de fapt avem doi ingeri, unul bun si unul rau. Cel bun te fereste de pericole iar cel rau vrea sa te bage in belele. De fapt este doar batalia lor. Cand cel rau castiga, ti se intampla lucruri rele in viata, iar cand cel bun castiga ai parte de bucurii si fericire.
Nu-i asa ca te simti manipulat/a ca o papusa cu corzi? Nimic nu e din vina ta, totul e de la Cei de suswinking

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca te referi la unul divin, cu aripioare, care ma vegheaza nevazut, nu, nu l-am intalnit...
Insa i-am intalnit si-i vad aproape zilnic pe cei pamanteni, care toata ziua au grija de mine, chiar si la cei 26 ani pe care ii am:mama, tatal, bunica, cel mai bun prieten. Pentru mine acestia sunt ingerii mei pazitori!
Daca o fi si unul divin, cu atat mai bine, dar tot nu am curaj sa merg noaptea singura pe strazi...

assiris
| assiris a răspuns:

Nu l-am intilnit fizic dar ii simt prezenta, mai ales cind merg cu masina. Nu am timpul necesar sa va povestsc aici cite si ce mi s-a intimplat si cind l-am simtit mergind ca sa zic asa pe capota masinii. Pe un site al motociclistilor cineva a scris: Sa nu mergeti niciodata cu o viteza mai mare decit a ingerului pazitor. Si mare dreptate avea.
Intre oameni... ni prea am vazut, poate doar am avut impresia dar s-au dovedit de multe ori a fi contrariul asa ca ramin la cei divini.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, mama mea.

| gabrielutzu a răspuns:

O intrebare ciudata:
Ingerii sunt niste prezente imateriale, deci nu avem cum sa le intalnim din punct de vedere fizic, este logic asta, dar le putm simti prezenta prin anumite revelatii/inspiratii pe care le avem mai ales in momentele importante ale vietii.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu l-am intalnit dar stiu ca exista prin ajutorul care mi la oferit... abia ce ma nascusem si doctorii numi dadea sanse de supravietuire...au spus ca 3 zile voi rezista si apoi nu voi mai fi...mama mea s-a dus la o ghicitoare si aceea i-a spus mamei ce probleme are fara ca mama mea sai spuna ei ceva si i-a spus mamei mele sa se duca sa ma boteze pentru ca sunt slaba de ingeri... a 2 zi mama a adus preotul sa ma boteze in spital... iar a 3 zi eram toata numai un suflet radeam faceam galagie ca orice copil michappyhappyhappy

| kh1ss a răspuns:

Da... tocmai am fost cu el la o plimbare... tongue

| mircea a răspuns:

Nu stiu de ce am senzatia ca el, ingerul meu pazitor m-a intalnit de mai multe ori

tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu l-am vazut... poate acum radeti de mine dar chiar l-am vazut... am fost la un tratament cu biorezonanta magnetica si mi-a aratat (pe ecranul de la calculator) toata energia mea pozitiva si negativa din jurul corpului meu ...si am vazut ca pe langa corpul meu se misca incet o luminita alba... am intrebat-o pe doctorita ce e acea lumina si m i-a zis ca este ingerul meu pazitor... asa ca cine vrea sa isi vada ingerasul pazitor sa mearga la biorezonanta magnetica si o va vedea (asta pentru cei care cred in asa ceva ).

| hugin a răspuns:

No. Al meu cred ca-i in concediu prelungit. Sau o fost concediat de sefu ala mare.big grin

| ShaKuri a răspuns:

Da. aseara am fost cu el la o bere.

| nicp a răspuns:

Cred ca sotul meu e ingerul meu pazitor.

| Criiss16 a răspuns:

Da, adevarul e ca avem.Nu l-am intalnit niciodata desi mi-as dori ff mult sa-l intalnesc dar nu cred ca o sa-l putem intalni...straight face

| ciprian_8384 a răspuns:

A incercat de vreo 2 ori sa ma scape din rele, dar pana la urma le-am rezolvat tot eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu, dar se ține mereu după mine să mă apere de rele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ianuarie cind am cazut cu bicicleta si mi-am rupt umaru', cred ca era beat. Probabil fusese la bere cu ShaKuri rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sta langa mine si rade de intrebarea ta rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum dreak, e mina ghiavolului aici laughing, pai eu votez AMUZANT si gasesc pe urma AMUZANT+STUPID rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, l-am chemat in rugaciune int-o noapte cand aveam probleme, inspaimantatoare. aveam 23 de ani. si m-a scapat de ceva ce statea pe mine de nu ma puteam misca deloc. si era asa de greu ca nici sa respir nu mai puteam.cand spun greu, e foarte putin spus. m-am rugat si in cateva clipe am sarit in sus si speriat dar si bucuros fiindca deja imi dadusem seama cine era calare pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-am vazut, dar este mereu cu mine si ii vorbesc. Nu de putine ori l-am rugat sa mearga la ingerul pazitor al fiului meu si sa ii spuna sa ma sune la telefon. Si ma suna intotdeauna! Il mai rog sa duca si alte mesaje sau sa ma trezeasca la ora fixa! blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mesaj i-ar trimite copilul ingerului pazitor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur ca l-am intalnit, si tu l-ai intalnit dar nu ai constientizat. Ingerul pazitor vine atunci cand ai credinta, cand ii impartasesti toate bucuriile si necazurile tale si atunci cand ii ceri ajutor. Toate momentele frumoase din viata noastra sunt create de ingeri, ei vin atunci cand suntem siguri pe noi si cand avem incredere in noi insine. Analizeaza-ti viata si ai sa-ti dai seama unde te afli. cu respect Constanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. tu da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa il intalnesc, si stiu ca acesti ingerasi sunt foarte draguti si adorabili sa nu uitam ca ne apara de rele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea spune ca l-am vazut, dar cred cu tarie ca a fost alaturi de mine in cea mai grea zi a vietii mele. Intr-un moment de deznadejde, am simtit ceva in spatele meu, ceva ca si cand s-ar fi miscat o perdea, dupa care am simtit o atingere, ca o mangaiere. A fost un moment teribil, am prins putere si am mers pana la capat fara sa clachez. Era ziua inmormantarii tatalui meu... Nu voi uita niciodata durerea acelor zile si nici mangaierea divina pe care am simtit-o atunci cand am avut cea mai mare nevoie. Da, ingerii ne sunt alaturi, noi nu trebuie sa facem altceva, decat sa credem.

| maryyyy a răspuns:

Nu

| Marasescu_Ionut_1988 a răspuns:

Nume de inger cu literară l