| SpikeDePeTineretului a întrebat:

Daca noi avem un inger pazitor de ce ni se intampla lucruri rele?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca nu exista dumnezeu nici ingerul tau imaginar, oare unui copil infometat ce face ingerul?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Daca ai facut vreun pacat esti imun la ''accidente''
Aminteste-ti, niciun rau nu i se poate intampla copilului lui Dumnezeu decat daca Dumnezeu permite.
Iov1:1-22
Satan a vrut sa se atinga de Iov dar Dumnezeu nu i-a dat voie decat de avutiile lui.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu esti imun*

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Biblia nu susţine că fiecare dintre noi are îngerul său păzitor. (Nu ştiu cum şi-ar putea argumenta dimboleasca afirmaţiile cu Biblia). Dar în acelaşi timp Biblia explică clar motivele pentru care suferim. Dacă te-ar interesa să le afli, am putea discuta despre asta. Cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca el este un impreuna lucrator cu tine, in a face voia domnului.dar tu faci voia tatalui ceresc? sau voia poftelor tale trupesti? esti tu robul Domnului? sau robul lui satan? a cui voie o faci? fiindca de regula ce sameni, aia culegi.nu poti samana spini si sa culegi flori.intalegi? cand faci o lucrare, il iei ca ajutor prin rugaciune pe Dumnezeu.el te ajuta prin ingerul respectiv. daca tu o iei pe aratura, ingerul nu face la fel, dar mult se rusineaza si sufera pentru ratacirea ta.si mult se bucura cel rau ca ii faci voia si esti neascultator de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că, conducătorul acestei lumi, Satan, dorește ca noi să ne închinăm lui, crezând că de la Dumnezeu sunt toate relele.

| RaduMD a răspuns:

Protecţia îngerului păzitor constă în primul rând în sugestii bune. De ales, nu alege el în locul nostru.

| Morrigan a răspuns:

Programul normal de lucru este 8 ore/zi, sambata si duminica libera, mai chiuleste cateodata, alteori e bolnav si nu poate veni la lucru, si chiar si atunci cand e prezent, nu spune nimic si doar se amuza atunci cand cazi. bine macar ca e gratis thinking

| ADN30 a răspuns:

Unde ai gasit in Biblie k omul ar avea un inger pazitor?

Despre Adam si Eva Bibllia sustine ca erau perfecti, fara pacat, ei erau chiar primii fii a lui D-zeu... Daca ar fi avut un inger pazitor, care sa le fie un sfatuitor, ar fi mai pacatuit ei oare?

| ven0m a răspuns:

Pt ca si preotii mai mint(cam mult). Sunt si ei oameni, sarmanii, predispusi la pacat.