| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că fiecare om are un înger păzitor ce îl veghează?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ca nu cred, stiu ca nu exista nici un inger, daca eu ma arunc de la etajul 9 nu o sa zbor spre luna ca supermann si o merg spre sol cu o viteza buna de 9, 8 mersi asta e stiinta

| Celcestietot a răspuns:

Da. Dumnezeu nu dorește moartea păcătosului. Sunt fel și fel de cazuri pe net de ex, documentează-te dacă nu mă crezi. Sau pur și simplu roagă-l să ți se arate și o va face într-un final, nu te mira dacă trebuie să i te rogi chiar și un an de exemplu. Eu zic că o să ți se arate dacă ai o dorință arzătoare și o rugăminte îndelungată, depinde și ce fel de persoane ești etc. Nu vorbesc așa mult că ar însemna să scriu romane. Dacă nu ți se arată fizic, spune-i să îți de-a un semn de exemplu cere-i ceva specific cum ar fi să vezi pe stradă de exemplu o mașină de înghețată (dacă vrei și culoarea, asta e suplimentar). Și dacă o să ți se arate așa ceva e de la sine înțeles. Nu exista coincidențe, totul are cauză și efect, crede-mă. De exemplu dai cu capul de perete, te doare, cauză și efect, apesti pe întrerupător să se aprindă becul, se aprinde... vezi, cauză și efect. Sper că te-am ajutat! Poți să îmi spui dacă ți s-a întâmplat ceva oricândwinking. Baftă!

| SilentRain a răspuns:

Nu, și dacă există cred că îngerul meu e un pic drogat

| RainmakerX a răspuns:

Inger e doar o denumire folosita. In principiu nu esti singura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar sufletul pereche ești sigură că nu există?
Nu crezi că ești ipocrită?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu cred ca-s ipocrita.Dar poate îmi demonstrezi tu contrariul.
Ce legatura are una cu alta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru că nu e evident că îngerii au rolul de a ne facilita întâlnirea sufletului pereche?
să am eu pretenția că l-ai fi citit tu pe Rilke...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau măcar pe maestrul Andrei Pleșu și eseurile sale despre îngerihappy uite, îți indic și o bibliografie orientativă ca să te culturalizezi puțin. :d
bine, n-am pretenția să și înțelegi ce citești...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E evident pe naiba. Dacă chiar ar exista, mi-ar fi mila de sufletul tău pereche.
Îmi plac trandafirii.Mult.Sunt florile mele preferate.Atat de depărtate de stângăcia Evei...
Sunt prea ocupată sa gem.Nu am timp sa citesc.Cica sa înțeleg ce citesc...am iq de 95, nu sunt asa de inteligenta pe cât par.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi nu pari. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce m-a dat de gol?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt asa de inteligenta pe cât par.

tu ai zis, domniță. nu pari deloc, pentru nimeni, poate pari doar pentru inculții care ne-au otrăvit nouă lumea. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți-am otrăvit lumea din balonașe roz...îmi pare nesincer rău sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu trăiești într-un univers ce ți-a înveninat până și cea mai mică zvâcnire de bunătate, nu e vina ta că ești săraca cu duhul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știi,ma doare in paișpe de jignirile tale.Nu te contrazic când ma faci cu.rva sau impura sau ce rahaturi ai mai pus tu pe acolo pentru ca pe de o parte ai dreptate(ținând cont de definitia ta) si pe de alta parte nu consider asta ca fiind ceva rău.
Dar "săracă cu duhul"...
In primul rand nu știi ce înseamnă.In contextul "fericiti cei săraci cu duhul"nu se refera la cei prosti, ci aia care își supun voința lui Dumnezeu. Daca tot ești curioasa.
Inteligenta e cea mai de preț pentru mine.Scuteste-ma de tentativele tale de jignire cât timp nu ma cunoști.Sexul ma poate face curva, dar tâmpită in niciun caz.
Eu nu respect oamenii fără motiv.Nu sunt politicoasa si nu-mi pasa ce impresie las in urma.Dar dacă jignesc pe cineva, o fac in cunoștiință de cauza.Cand am motive.Argumente.Nu amestec merele cu perele doar ca sa sune bine si sa ma răzbun pe persoana respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Să nu-ți accepți defectele e normal. Negarea e caracteristică oricărui psihopat, narcisist, plin de ură, obsedat de orgii animalice. Nu ieși deloc din tipar.
Îți explic degeaba. Moralitatea și literatură nu pot fi înțelese de oricine.
Cu regret o spun, dar Plato e singurul OM de aici.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am suficiente defecte pe care mi le accept, nu e nevoie sa-mi atribui si tu altele in care te regăsești.
Nu înțeleg moralitatea, dar literatura da happy
Si ai dreptate.Nu sunt "OM", asa cum vezi tu oamenii.
Ți-am acordat suficient timp si atenție si deja ți se urca la cap...greseala mea.
Încă ceva.Nu folosi termeni pe care nu-i înțelegi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am încercat, de prisos din păcate, să-ți redeschid niște orizonturi pierdute...dar tu chiar ești pierdută.
vaginul(și gura, fundul, urechile, nu și creierul) e organul prin care gândești, sunt sigură că nu înțelege literatura. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar pot fi sigură că ești doar o provincială ce nu-și vede lungul nasului. sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Defineste termenul de om?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

O trestie gânditoare

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta defineste omul? un om ganditor este un om care accepta criticile altora nu care jigneste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult cred in extraterestrii

| Zarzarica171999 a răspuns:

Desigur. Pana și cei mai rai oameni happy

| MarianBayat a răspuns:

Da dar nu neaparat pe mine ma vegheaza demon genesis