| Kristinake a întrebat:

Gindurele se materializeaza?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unele da.

| EmaS a răspuns:

Ai grija ce gandesti, gandurile tale devin cuvinte. Ai grija ce spui, cuvintele devin actiuni. Ai grija ce faci, atiunile devin obiceiuri. Ai grija ce obisnuiesti sa faci, obisnuintele devin caracter. Analizeaza-ti caracterul, iti devine destin.

| mihaibrasov a răspuns:

Intotdeauna se materializeaza, dar depinde cat de mult lucrezi la un gand/dorinta si cat de specific esti in relatia ta cu Universul.

| Angel0 a răspuns:

Întotdeauna.

| MadnessCaffe a răspuns:

Nu.

Daca te gandesti la o vaca cu 100 de picioare nu va aparea in fata ta.

Unele ganduri se "materializeaza" cand atingi un scop in viata.

De exemplu de gandesti sa ai piscina in curtea casei.
Cand o sa ai bani si iti faci una poti spune ca gandurile s-au "materializat"

| danielcretu1980 a răspuns:

Aproape intotdeauna. insa nu instantaneu. e nevoie de timp si ceva efort.

| Jeryko a răspuns:

Depinde de gand