| Anestezya a întrebat:

Cit de importanta este gindirea pozitiva? Credeti ca gindurile chiar se materializeaza sau e doar o poveste?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Uneori da, alteori nu, depinde de situatie

| BigV a răspuns:

Gandurile se materializeaza de fiecare data, intr-o forma sau alta, totul depinde de felul in care gandim! Exista un asa-zis lant cauzal si punctul de pornire consta tocmai in gandirea pe care o avem!
Un exemplu este bogatia, oamenii bogati nu sunt bogati datorita banilor ci datorita felului in care ii gestioneaza! Un om sarac poate primi o mare suma de bani pe care o va pierde(pentru ca nu stie cum sa ii gestioneze) iar un om bogat(datorita mentalitatii) poate primi o suma mult mai mica dar pe care s-o faca foarte mare!

Toate rezultatele actiunilor noastre se rezuma la felul in care gandim, uita-te la documentarul psihologic the secret 2006!

| EuAndreia a răspuns:

Eu cred ca gindirea pozitiva e foarte importanta cam 80% sau 90% daca gandesti negativ nu e prea bine.Depinde de situatie