| DINKLEY a întrebat:

Hei, in legatura cu reincarnarea credeti in asta? eu nu sunt sigura dar ma gandesc ca ar putea fi posibil.deci fiecare avem o viata unii mai grea alti mai usoara unii chiar f grea iar daca neam reincarna ar exista egalitate in incercarile pe care ni le da Dumnezeu.vi se pare plauzibila aceasta teorie?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Fiecare are credinta lui.Eu nu cred in reincarnare, sunt crestin, personal cred in Iisus Hristos, Dumnezeu si toate celelalte teorii ale crestinismului(viata de dupa moarte, invierea lui Hristos etc). In general, din cate am auzit nu prea exista dovezi plauzibile pentru reincarnare si nu multi intelepti, invatati, profeti, oameni de valoare au zis despre reincarnare.

6 răspunsuri:
| RUMBURAK a răspuns:

Este doar o blasfemie si o inselare a mintilor slabe.nu exista reincarnare. o data mori si la o judecata raspunzi.

| CobraLeon a răspuns:

Eu zic sa crezi ce simti tu ca ar trebui, nu sa te iei dupa alti.

In legatura cu ce spui tu, pai daca ne-am reincarca, logic ca ne-am pierde si memoria, adica putem spune ca inainte de a fi cine suntem azi am fost o alta persoana. Iti dai seama ca dupa moarte, in caz de vei fi altcineva tu vei uita ca ai fost candva "DINKLEY", doar o teorie...cum am spus si in alte raspunsuri NIMENI NU POATE STI CE SE PETRECE DUPA MOARTE

| CobraLeon a răspuns:

Reincarna*

| mistervirgy a răspuns:

De-a lungul timpului sau facut o serie de comentarii pe aceasta tema "Reincarnarea", sau facut o multime de speculatii atat pozitive cat si negative.Dar iti recomand sa citesti "Reicarnare, karma si viata dupa moarte (De Douglas Groothuis, Ph.D.)

| CosmicLoveLight a răspuns:

Totul este posibil numai sa vezi si sa auzi.Parerea mea este ca nu avem o singura viata si ca trecem prin multe etape o scara a evolutiei spirituale care la nivel planetar ne depaseste nu avem deocamdata intelepciunea necera unii dintre noi sa intelegem cum sta treaba cu reincarnarea. Una din principalele motive este religia si manipularea in masa, sigur voi fi criticat ca intr-un fel atac religia dar este simpla parere. Dinkley ascultati inima acolo gasesti raspunsuri care te framanta, stai fara griji va veni timpu cand raspunsurile vor veni de la sine.

| spyk a răspuns:

Pai sunt 2 variante: ori dupa ce mori pe pamant se termina tot sau cea mai agreata varianta sufletul tau "se recicleaza" e ca si cum te-ai trezi din somn insa ai uitat tot din viata trecuta si acum esti in alt corp. pentru a afla mai multe cauta pe google si ai sa gasesti niste exemple cu copii de 3-4 ani care abia invatasera sa vorbeasca si deodata isi povestesc o parte din viata anterioara:O http://www.youtube.com/watch?v=_EWwzFwUOxA si multe altele:) succes PS: nu cred in d-zeu si toate porcariile bisericii! sunt facute doar pentru a pastra lumea sub control...iad sau rai...doar niste vise dar asta e parerea mea:)