| KatlynKim a întrebat:

Hei Tpu....am si eu o intrebare si nu vreau raspunsuri in bataie de jocstraight face Sper sa aveti rabdare sa cititibig grin
Deci...incep cu inceputul. Aveam vreo 5-6 ani si eram in concediu cu parintii. A doua zi urma sa mergem la un lac si eu am visat in acea seara ca o sa fac baie in lacul respectiv si ca un grup de baieti si fete o sa imi ia colacul. Si a doua zi fix la fel s-a intamplatstraight face Apoi seara am visat ca a doua zi o sa gasim cazare cu 40 de lei si ca o sa vorbim cu niste femei dar care nu inteleg ce spunem pentru ca ele vorbeau alta limba. Dimineata parintii mi-au spus ca este imposibil sa gasim cazare la suma aia. Sii s-a intamplat totul exact ca in visstraight face
Anul trecut eram la ora de fizica si profa ne explica ceva cu o chestie in mana. Mi-a aparut o imagine in fata ca si cum o sa ii cada chestia aia din mana si dupa 2 secunde i-a cazut.
Astazi mi s-au intamplat mai multe lucruri ciudate. Cand m-am trezit ma gandeam la melodia Aroma si imi batea inima. Cand am deschis tv-ul incepea melodia straight face Dupa ce s-a terminat m-am gandit la melodia Naughty Boy-La la la si cand am dat pe kiss tv...straight face mda dupa ce am mai ascultat cateva melodii mi-a venit in minte melodia hurricane si cand am dat iar pe Utv..hurricanelaughing) [poate credeti ca exagerez si ca mint, dar e adevarul]
Asaa..tot azi mama vorbea la telefon. Si m-am gandit la o persoana, Iuliana. Am intrebat-o pe mama cine era si ce vroia mi-a spus ca era o colega de-a ei..care vroia sa stie ceva despre Iuliana straight face
Si multe alte chestii pe care nu mi le amintesc exact. Faza e ca eu cred in paranormal si sunt sigura ca exista fantome, premonitii, telechinezia, telepatia. extraterestriilaughing Voi ce parere aveti? Ati avut intamplari asemanatoare?

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ce varsta ai?
O sa-ti treaca odata cu iesirea din adolescenta. Nu e nimic anormal, nimic ingrijorator, dar nici nu-ti fa iluzii ca e ceva extrem de deosebit.

| ErrorFound a răspuns:

Mi s-au intamplat si mie lucruri d-astea in copilarie dar nu le-am bagat in seama pana cand au devenit serioase. Dar erau astfel de episoade cand aveam vise in iarna sau primavara si chestiile astea se intamplau in vara sau in toamna. SI mi le aminteam perfect.
Cum am spus, nu stiu ce sa cred, nu le-am bagat in seama.

| suffarstar a răspuns:

Se numesc premonitii. Nu trebuie sa meergi la psiholog. Unii spun ca tine de capacitatea creierului de a calcula probabilitatile, altii ca e ceva mai putin normal. Poti sa te increzi in astea, daca se repeta, si poate te va ajuta in viata, cine stie...

| Foxyyyy a răspuns:

Pai de melodiile alea stupide ai dat din intamplare, pentru ca sunt difuzate non-stop. Oricine pateste asa uneori, nu esti un caz unic.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Da' v-ati inmultit rau astia cu premonitiile.

Daca vrei sa stii care e faza cu ele, cauta-mi prin postari sau da-mi un mesaj privat. Mi-e lene sa postez iar.

| Elynad a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ai convingerea ca tot ce ti se intampla se intampla cu un rost. Si fa tot posibilul sa nu te minti niciodata singura.
Mersul la psiholog poate fi benefic, nu trebuie sa te temi. Mai ales daca e un psiholog bun.
Daca ai dubii, nu-i permite sa intre prea mult in mintea ta, nu-i permite sa-ti invadeze intimitatea.
Eu as vorbi si cu un preot, uneori au mai multe raspunsuri ca psihologii.

| NicolaeAndi a răspuns:

Da mi s-a intamplat k intro s zia sa vad postarea unei nebune si am murit se ras

| MissR a răspuns:

Lucruri asemanatoare ce cele ce ti s-au intamplat tie, nu chiar...
Dar am avut de foarte multe ori senzatia de "Deja Vu".

| costinf a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa am un deja vu
care dura in jur de 10 secunde. dupa ce imi dadeam seama ca am un deja vu puteam prezice urmatoarele cateva secunde

| AlexaAlecutza a răspuns:

Si mie mi s-au intamplat astfel de lucruri si chiar deja vu. Nu cred ca stfel de fenomene au un raspuns concret.

| Anonimous321Go a răspuns:

Poate ai avut premonitii.Am vazut intr-un film tot un caz asemanator in care o femeie visa noaptea tot felul de chestii inspaimantatoare si a doua zi sau a treia asa s-a intamplat.Nu stiu incearca sa spui treaba intamplata parintilor, si sa mergi la psiholog! bafta

| KatlynKim explică (pentru Anonimous321Go):

Parintii mei stiu, si sa merg la psiholog laughing nu vad rostul.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Anonimous321Go):

Psihologul ii ajuta pe cei cu probleme(nu am zis nebuni.Am zis cu probleme).Nu avea cum sa i se para ca i s-au intamplat acele chestii. Daca chiar s-au intamplar n-are nevoie de nici un psiholog.