| Superior a întrebat:

Am premonitii. Ieri seara ma uitam pe telefon inainte sa ma culc si fara sa-mi dau seama,raman inconstient putin cu ochii deschisi timp in care vad o imagine,o secunda-doua care arata ca bagam sticla de apa in ghiozdan in timp ce cu cealalta mana luam un caiet. Urmatoarea zi fix asa s-a intamplat,si cand s-a intamplat mi-am adus aminte brusc de imaginea de aseara,ca si cum s-a mai intamplat o data,cam asa e senzatia. Mai patesc uneori,dar nu vad evenimente semnificative, doar chestii neimportante. Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Spune-mi si mie viitorul te rog laughing

| xerxes1 a răspuns:

Cam de cate ori pe an bagi sticla in ghiozdan si scoti caiete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai uimit rau....am avut cativa fiori...:O.
Ai un dar ascuns poate, nu de la Dumnezeu....asa esti tu.
Uita-te putin la telepatie, zic si eu ce stiu.Am auzit ca daca te terezesti cu o imagine din minte dintr-o data, cineva ti-o poate transmite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coincidenta. Acum ca s-a intamplat o data zici ca e minune, dar cand ai simtit tu si nu s-a mai intamplat ce mai zici? Bine, nu iti aduci aminte de datile alea pentru ca nu au fost semnificative pentru tine (nici macar nu ai realizat ca ceea ce ai simtit tu nu s-a intamplat). E o chestie de perspectiva... Si, cum a mai zis si inca o persoana, nu e chiar atat de improbabila ce ai spus tu. Chiar si daca era improbabila tot nu schimba nimic (am zis mai devreme de ce).

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Si mie mi se intampla des. E un deja vu. Mie mi s-a intamplat recent intr-o ora de romana si ramasesem blocata cateva secunde, iar apoi s-a uitat doamna la mine si mi s-a rupt filmul.

| AlexCristi97 a răspuns:

Eu in ultimul timp am fost super telepat...acum se cam duce. Am tot patit si eu secvente de deja-vu-uri sau telepatie super dese si tineau gen 1-2 saptamani. Nu stiu care e cauza dar as zice ca este ceva extra fata de ceea ce putem percepe prin prisma stiintei acum. De obicei cand am deja-vu-uri dese, am si un fel de inception (daca ai vazut filmul) cu deja-vu-uri. Adica am un deja-vu ca am avut acel deja-vu care e un alt deja-vu...si am senzatia ca se creeaza asa o chestie la infinit, ca atunci cand pui doua oglinzi fata in fata. Si am patit de vreo 2-3 ori ca acest sentiment sa fie asa de intens incat aveam senzatia ca am sigur am trait si ca in urmatoarele 2-3 secunde se va intampla ceva si chiar s-au adeverit (tot chestii minore, gen colegul x scapa pixul si proful intra pe usa).
La telepatie chiar acum de curand s-a terminat "ciclul" si timp de 2 saptamani nu a trebuit sa ma obosesc sa sun lume sau sa trimit mesaje. Adica daca aveam planuit ca azi pe seara ma intalnesc cu un prieten, fix cand aveam chef sa ies si eram gata ma suna el sa ma intrebe daca sunt gata pentru ca el ar iesi atunci. Si tot felul de faze de genul (cel putin 20 in astea 2 saptamani). E dubios, nu inteleg aceste fenomene dar cat timp mi se intampla nu pot spune ca sunt ireale asa ca incerc sa fiu cat mai deschis si pana la urma asta e secretul ca sa traiesti astfel de experiente.

| AlexCristi97 a răspuns:

As mai adauga ceva, ceea ce ai patit tu ar putea avea o explicatie prin prisma subconstientului. Ti-ai imaginat acea actiune, ea a ramas imprimata in subconstient si pana la urma sa adeverit. Exista asa zisa tehnica a "vizualizarii" care apare prin cartile de dezvoltare personala si este dovedita statistic-experimental care presupune ca daca vrei sa reusesti sa iti indeplinesti un anumit tel/scop trebuie sa il vizualizezi in minte periodic astfel incat si subconstientul tau va lucra mai mult in indeplinirea scopului.

| Skippy223 a răspuns:

Déjà vu. Ai impresia ca de fapt tu ți-ai amintit înainte cu o zi, dar te păcălește memoria. 70-80% din oameni au déjà vu destul de des, este normal.

| CronikusXD a răspuns:

Parerea mea e sa o lasi mai moale cu legalele alea