| Gabriel643 a întrebat:

Hei TPU,e normal ca Soarele si Luna sa fie pe cer, in aceeasi zi?

Răspuns Câştigător
| Bidx a răspuns:

Da din cauza diferentei de timp de rotatie.Pamantul se invarte in jurul soarelui, luna se invarte in jurul pamantului.Ambele se invart in jurul soarelui. Exista o perioada de timp cand putem vedea si soarele si luna.Numai bine.

8 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-in specíal dimineata si seara se intampla sa le vedem impreuna pe cer!

| YoChriss a răspuns:

Salut! Da, este normal. Cand este eclipsa cum este? Tot la fel! Funda?

| FusTanGiuL a răspuns:

Da. Este foarte normal, asta se intampla datorita schimbarilor de fus orar.

| RAY a răspuns:

Luna e mereu pe cer ea nu dispare ca nu o vezi din cauza soarelui sau ca e in partea opusa a planetei e altceva

| MskDesign a răspuns:

Da este foarte normal.Nu mai stau sa iti explic, caci vad ca deja au facut-o. Ceea ce este anormal, este ca tu pui o astfel de intrebare!

| mODIN a răspuns:

Normal!

| PedoBarbie a răspuns:

Este. De ce să nu fie?