| fbvawF a întrebat:

Hei TPU

Presupun ca ati auzit de conspiratia aceea ce spune ca Nycola Tesla ar fi creat un dispozitiv ce ar fi putut capta energie libera ( energie infinita si gratuita)

Ce parere aveti despre asta? Credeti ca aceasta tehnologie este reala si este tinuta cu grija in secret?

Parerea mea este ca nu se poate crea energie din nimc! energia se formeaza prin transformarea altor energi in cea dorita ca de exemplu energia solara si eoliana prin urmare cred ca e doar o conspiratie si ca nu ar fi posibil ca un aparat sa creeze energie pur si simplu! ASTEPT PARERILE VOASTRE!

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Eu cred ca e atat energie in jurul nostru, sub forme pe care nici macar nu putem sa ni le imaginam, incat nu e chiar exclus ca cineva, inspirat sau norocos, sa gaseasca odata o modalitate sa o capteze.

| patriciu4 a răspuns:

Ideea e alta..trebuie sa te uiti la un documentar despre el si vei vedea...in atmosfera pamantului exista un strat numit ionosfera lat de 7-8km,care are inmagazinata o energie imens de mare, mult mai mare decat cea a fulgerului din cate am inteles...aici exista doua aplicatii,una, sa extragi terestru energie si sa o captezi intr-un anumit mod, probabil tesla reusind un mod de a controla acel volum de energie, si a doua de a avea un satelit care sa lanseze o particula care sa se interactoneze cu ionosfera, sa primeasca energie de acolo si sa fie o arma de distrugere in masa pentru intraga omenire.