| Pixxie00 a întrebat:

Ma tot intriga o intrebare : De ce i se zice Virgina Maria mamei lui Isus ( fecioara Maria) cand nu a fost virgina?

Răspuns Câştigător
| gabriel_9090 a răspuns:

Pentru ca ea nu a facut... nici odata asa a dat bunul dumnezeu sa il nasca pe isus si ea nu a nascut cu dureri a nascut printr-o lumina deci nu are cum sa vie dezvg

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Violul cu fantome e credinţa de bază în creştinopaţie.

| miradoniz a răspuns:

hee hee pentru ortodocși,catolici și anumiți protestanți,Maria este considerata "virgina",nu pentru ca am fi verificat-o, contrar a ce s-ar putea crede; ci pentru ca pentru noi Iisus este "Dumnezeu adevărat din Dumnezeu adevărat". Deci, venirea Lui pe acest pământ a însemnat o întrerupere a ciclului natural de "reînnoire a firii"hee hee

| Eღilia62 a răspuns:

Ba a fost virgina! Biblia spune sa s-a pogorat duhul sfant si i-a dat copilul, dar sfantul duh a facut asta fara sa lase urme ca nu a realizat actul sexual.

| MasterGoldX a răspuns:

Dintotdeauna a fost, deci pa pa.

| Zendayya a răspuns:

Pentru ca a fost singura femeie care a ramas insarcinata fara sa "o faca". Dumnezeu a trimis un inger si i-a spus ca a fost aleasa sa dea nastere lui Iisus. ca sa iti pierzi virginitatea trebuie sa ai contact fizic cu cealalta persoana, ceea ce in cazul de fata nu s-a intamplat. funda?

| Summer5505 a răspuns:

Fecioara Maria nu s-a culcat cu nimeni. Ea a fost aleasa de catre Dumnezeu sa dea nastere lui Iisus, deoarece ea a fost credincioasa toata viata. Deci ea a ramas insarcinata printr-o minune nu prin... procedura obisnuita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai o obsesie, repet:"Iart-o Doamne ca nu stie ce spune".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca ea a nascut pxie,nu a fatat ca maicata.ea a fost Umbrita de Duhul sfant nu s-a impreunat ca maicata cu un barbat,sa fete un vital.ea a nascut pe cel fara de inceput si fara de sfarsit, putin ganditorule care te crezi teribil, si altii razand te incurajeaza in prostia ta cea mare.asta fiindca iti bati joc de cele sfinte,si nu e nici politicos, nici frumos, nici in spiritul site-ului.eu pot sa-ti spun cum vreau, fiindca sant liber si-ti spun tie personal.

| Asdfghjklm a răspuns:

Fecioara Maria a fost mereu virgina chiar daca la nascut pe Iisus se spune asa cum razel soarelui patrund prin geam asa a patruns si Iisus in pantecele ei
Ea va fi ereu virgina.

| BlurrY a răspuns:

Poi ea a fost virgina pentru ca pe iisus i la dat Dumnezeu nu la facut cu Iosif sa stii!
Nu stii ca i-a aparut in fata cand mergea un ...om care i-a zis ca va avea un fiu...
uitate la film sau citeste si uh o carte si ai sa intelegi