| Darcky a întrebat:

Heyy TPU!
Cine stie ce este visconul?(materialul folosit in fabricarea hainelor). Este un tip de bumbac sau ceva genul? pentru ca as vrea sa`mi cumpar un tricou de pe net si scrie ca este 95% viscon 5% elastic.
Multumesc anticipat!
P.S. Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| BruthalHeart a răspuns:

Bumbacul este mai bun pentru piele nu transpiri asa tare in el si nici nu te iriti deci da este mai prost ca si bumbacul

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Probabil este vorba despre viscoza, firul ala elastic, lucios, din care se fac tesaturile artificiale.
Daca vei mai avea nedumeriri, tine minte dictionarul de textile( incepand cu fibre textile pana la notiuni legate de moda).

| Niiiicu a răspuns:

Dda,din cate stiu visconul este un fel de bumbac mai bun :d

| BruthalHeart a răspuns:

Este un material sintetic

| Darcky explică (pentru BruthalHeart):

Si e mai prost decat bumbacul?

| BruthalHeart a răspuns (pentru Darcky):

Bumbacul este mai bun pentru piele nu transpiri asa tare in el si nici nu te iriti deci da este mai prost ca si bumbacul