| anonim_4396 a întrebat:

Și pentru că tot planează misterul asupra mea și TPU-așii au teoria cum că eu aș fi Rosa, zic să mai vin cu o întrebare pe stilul Rosei, dar evident a mea în final.

1. De ce un bărbat care face glume multe, înjură cu toți (știți la ce înjurături masculine mă refer), dar în final înjură și cu o amică, chiar dacă știe că acelei amice nu-i place, însă o ignoră/abandonează după ce amica aceea își permite și ea să facă o glumă nevinovată cum că ar înțelege greșit dacă mai spune chestii cu întâlnitul sau ceva de genul?

2.Altfel spus, de ce el își permite să glumească, fiind stilul amuzant, dar când o amică glumește nu-i mai place? Și acest tipar se aplică peste tot, de ce oamenii amuzanți se supără uneori când alții fac glume cu ei?

3.De ce bărbații se retrag așa repede și se supără la fel de repede când femeile e posibil să se dea la ei? De ce reacționează așa de ofensați și se sperie? Observ asta la bărbați mai mult decât la femei. Sau e doar o observație tâmpită de a mea?

4. De ce bărbații vânează și se simt perfect să facă asta, dar când sunt vânați bat în defensivă sau se simt prost? Mă refer la prost, în sensul că ar fi în stare să renunțe la o prietenie frumoasă, doar ca să nu stea lângă cineva care e posibil să aibă sentimente pentru el. De ce bărbații suportă mai greu asta decât femeile deși ei, sunt cei care nu ar refuza în final o partidă cu nimeni? Mă înțelegeți la ce mă refer prin "partidă".

P.S. Nu spun că mi-am vânat amicul, doar am făcut o glumă nevinovată care m-a costat o prietenie frumoasă.

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Rosa e puțin gay, deci nu ești Rosa.
Cheers

109 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai pe scurt ce ai patit?

| Fantaspirit a răspuns:

Pentru că amic nu e echivalent cu,,prieten", și nici măcar amic nu ți-a fost, ci un pasager care ți-a invadat viata nemeritat și pe care tu îl credeai un bueno amigo.
Gluma aceea ți-a demonstrat că niciodată nu ai avut amic ci doar multe așteptări de la acel om, așteptări mari= regrete.
Nu mai da te rog nici un răspuns că scrii prea mult și e obositor rolling on the floor poți ignora răspunsul
Și da, eu cred că ești rosalia și sper că nu ți-ai mâncat amiculhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu ai citit întrebarea ca să-mi dai răspunsurile? laughing Să știi că am nevoie de niște răspunsuri avizate de voi bărbații, trecute prin propriul vostru filtru. laughing

Eu am pățit ceea ce am scris în întrebare. Un om a intrat fulgerător în viața mea, un bărbat, un bărbat în adevăratul sens al cuvântului, unul care înjură și face glume, unul țicnit, dar a plecat fulgerător de repede cum a intrat. sad Și eu cum mă atașez de toți omuleții, m-am atașat super mult de el, uhhh, încă mai ies pe străzi ca să nu înebunesc de dependența pe care mi-o oferise în doar câteva zile, doar atât am conversat, câteva zile laughing) dar au fost zile faine, ahhh, și nu vă gândiți la prostii, eram doar amici, eram ca frații happy dar am decis eu să fac o glumă retardată și poate de aceea mi-a dat cu flit sau poate e de la vitamine laughing) ne contrazisesem pe vitamine, parcă, eu îi ziceam că nu au efect și el susținea opusul, apoi l-am enervat și mi-a zis că dacă fac așa mai bine nu mai vorbim, dar nu am înțeles la ce se referea. sad Dar cel mai tare mă doare că nu mi-a răspuns în final când am încercat să-i mai zic ceva și nici nu a vrut să-mi spună cu ce l-am deranjat concret, acum sunt și abandonată și vinovată de ceva ce nu știu, dar probabil ceva i-am făcut, nu? Din moment ce a plecat. sad
Deși poate până la urmă e mai bine că a plecat, poate în final chiar ajungeam să aplic gluma și poate atunci eram abandonată dar și îndrăgostită, nu doar abandonată și atașată. laughing)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt jocurii de copii de grădiniță, maturizează te

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Adică ție o conversație funny și deep cu un om ți se pare o copilărie? sad happy Off, oamenii ăștia reci, ca voi, nu pot pricepe că mai există și oamenii ca noi, oamenii care se atașază repede de oricine?

Evident că dacă te atașezi de un om, te doare al naibi de mult când acela te abandonează sau pur și simplu doar te ignoră. Nu ai să înțelegi vreodată laughing Las-o baltă. laughing Mi-am găsit la cine să mă plâng pe TPU laughing)

Dar mulțumesc oricum de opinie. happy

| Mosotti a răspuns:

Nu esti Rosa, ai scris cumva in alte mesaje ce nu e deloc in stilul ei, si nu odata.
Seamana ca nivel ce teme pui adica destul de inteligente (ca Rosa are si calitati bune, pe intelect este okey, poate mai okey ca multi, stie sa scrie mai mult de 2 randuri), faptul ca scrii mai mult, dar nu esti ea sigur, deci suspiciunile is nefondate, cine zice ca esti Rosa nu a citit atent ce scrii in general.

Ma culc ca e ora 4, 52 dimineata, si dupamiaza incerc sa raspund la intrebari pe rand.

| Dismally a răspuns:

Nu ai dreptate, barbatii nu au nici o problema cand cineva se da la ei sau ii "vaneaza" big grin Nici cei care au simtul umorului nu vor fi deranjati de o gluma, e doar un caz izolat ce spui tu, cine stie, poate isi dorea sa fiti doar prieteni dar si in cazul acesta, ti-ar fi spus, sau asa cred ca este normal.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai 26 de ani, e o vârstă matura

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Ok! Atunci nu asta l-a deranjat. Oare?!

Atunci erau vitaminele și poate că i-am spus că observ că în final oamenii opuși nu se pot înțelege. Dar e trist că doar din atât te cerți și în final cineva pleacă. sad

Și da, prieteni eram deja happy Și oricum prieteni voia să fim, deoarece mi-a zis că să ne ajutăm reciproc cu viciul nostru, el mă ajuta cu slăbitul și cu sănătatea să nu mai mănânc așa de mult, iar el voia doar să fie atenționat din când în când când bea, că a zis că îl mai ajuta un prieten când îl suna și îi păsa de el.

Adică dacă conversam mult, eram prieteni, right? Sper că nu o să-mi spuneți că prietenia înseamnă mai mult de atât. Eu consider prieten orice om care îmi vorbește sau pur și simplu conversează cu mine, evident că mai mult și mai profund, dar conversațiile cu acest prieten erau chiar fanny și intense, deci nu cred că aș fi fost doar o pierdere de vreme pentru el. sad Deși uneori îmi zic și asta. Dar asta este, nu am ce să mai fac, deoarece dacă nu mai vrea să-mi răspundă, nu mai pot să-l mai deranjez. Dar încă doare plecarea lui.
Dar mulțumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

27 de fapt. happy Și da sunt matură, dar și iubesc, ok? Mă atașez. happy Toți o facem, chiar dacă nu vrem să recunoaștem. happy Suntem oameni ce pnm. happy Chiar și cei reci, chiar și psihopații uneori mai au mici momente de slăbiciune, right? Cred că și amicul meu, din moment ce a plecat, s-a supărat cu ceva, deoarece ceva l-a deranjat, deci a avut un feeling. happy Dar eu nu știu motivul exact și am rămas în mister. Și cu o situație pe care o simt nefinalizată, fără o concluzie. Și asta mă macină, ok? happy

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa spun, e un motiv stupid si asta cu vitaminele, ai si opinii diferite pe anumite subiecte cu prietenii dar asta nu inseamna ca nu mai vorbesti cu ei daca nu gandesc exact ca tine mereu. Cred, este dureros sa pierzi un prieten dar daca el nu mai vrea sa vorbiti nu ai ce sa faci, mergi mai departe cu restul prietenilor pe care ii ai.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa supărat iubitul tău pe tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

God! Tu vorbești germană eu coreeană laughing Tu ai auzit, mă rog, ai citit laughing când am spus că el e prietenul meu, nu iubitul meu? happy

Că eu mai aveam un fluture prin stomac, probabil, aia era partea a doua laughing dar nu era iubitul meu, deși recunosc că la începutul conversației îmi zisese niște prostii care de atunci mă făcuse să mi dea niște mici insecte prin stomac laughing dar a fost doar un moment, oricum nu mă plăcea tipul laughing) I-am și spus în față, de fapt în fața chatului, că nu cred că m-ar plăcea el pe mine. laughing) Și să chiar înceteze cu prostiile că unele fete chiar ar interpreta greșit. Și da, am interpretat și am pierdut un amic. Unul cu care puteam lega o frumoasă prietenie în final. Dar poate ăsta este un exemplu de urmat că între femei și bărbați nu poate exista prietenie. În final un prost ajunge să se îndrăgostească. laughing) Clar proasta voi fi mereu eu. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

. Dar poate ăsta este un exemplu de urmat că între femei și bărbați nu poate exista prietenie

depinde ce înseamna prietenia respectiva, cat de apropiata e, daca e atras de tine fizic de exemplu, dar genetic nu suntem făcuți sa va avem ca prietene si ca iubite

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Clar fizic nu avea cum să fie atras, ai uitat, sunt un pachețel de grăsime laughing))) și oricum nu avea ce să vadă, decât o poză de profil. laughing)) Plus că el chiar a zis că a ieșit cu multe fete frumoase dar cu care nu avea ce să vorbească laughing) deci lui îi plăcea doar să converseze cu mine, așa cum au făcut-o oricum toți prietenii mei sau chiar și tipii cu care am mai vorbit laughing)) Cum noi conversam doar online. laughing) But, cred că aveam o conversație fanny și deep, deși eu l-am perceput ca pe un om fără esență la început, cum îi percep pe toți oamenii fanny și mai ales cei care înjură. laughing)) Dar conversațiile erau frumoase și acum nu mai sunt. sad Și persoana respectivă a lăsat un gol în sufletul meu, același gol pe care l-am mai resimțit după plecarea BFF meu. sad Mi-a trebuit 5 ani ca să trec peste lipsa ei, acum va trebui să mă obișnuiesc și cu lipsa lui. Noroc doar că în cazul acesta a fost mai recent. Deci nu am apucat încă să leg un atașament și mai profund. Daaar recunosc că deși înainte de el am mai avut abandonuri sau rupturi de relație cu amici, el chiar a venit ca o tornadă în viața mea, nu mă așteptam ca după BFF ul meu să mă mai atașez de cineva așa de mult.
Dar iar cu gena ta laughing) Nu cred că se aplică în cazul meu, dar mulțumesc, o să pun sub lupă și această teorie când o să vreau să mai conversez cu bărbații. happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu ce loc de munca ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sunt învățătoare happy ce legătură are jobul meu cu pierderea amicului meu?!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pura curiozitate

| helpforyou a răspuns:

De ce barbatii bat in retragere cand o fata/femeie este cea care initiaza acel minunat joc al seductiei?

Simplu, de mic el asta a fost invatat, de la mama, invatatoare, colege, prietene. Si intentionat am pus doar genul feminin (nu de alta dar pe cel neutru il consideram momentan in vacantahee hee.

Cand este el cel "atacat" nu are acele resurse "naturale" la care sa apeleze pentru a initia macar o "defensiva" sa nu mai vorbim de o "contraofensiva"

Atentie! eu lucrez cu aceste principii si deci am alti termeni in uzanta mea. Dar am incercat sa ii adaptez acestei situatii.

Fetelor nu mai asteptati ca un barbat sa se lase vanat!

Unde ati vazut un animal de prada care sa se lase vanat de prada?

Astep si eu un raspuns la aceasta intrebare!
Multumesc frumos celor care se incumeta sa isi faca propria analiza.
Nu astept neaparat un raspuns scris. Stiu sigur ce veti raspunde 99, 998%

| Mosotti a răspuns:

1 - O abandoneaza in bataie de jos ca nu ii pasa, nu ii place gluma pe care a facut-o amica, si o da dracu, ii pass sa ii placa lui ceva, nu ce nu-i place ei sau ii place.

2 - Isi permite de nesimtit ce este. Cand cineva face glume cu ei, glume care lor nu le plac, se supara, dupa ei altii is obligati sa le accepte orice.

3 - Sunt doua categorii, unii care se supara gandind ca aia care se da la ei e de joasa speta, alta categorie care se sperie de frica ca se vor face de ras cumva in fata ei, ca nu vor face fata, ca o va dezamagi, nu is bazati pe ei.

4 - Se leaga de 3.
Renunta la o prietenie frumoasa pentru ca nu vrea sa il f aia la cap cu sentimentele ei, el nu o place si stie ca daca sta ca amic il zapaceste la cap si nu are chef de asta, tine distanta mai bine.
Toti suportam bine cand ne place acela, cand nu ne place, toti fugim, nu suportam etc.
Barbatii vor o partida seaca de ssex, dar nu au chef de sentimentalisme, de aia fug.
Ca daca ii zic "hai sa ne f si atat", sa vezi cum nu fuge.

Ai facut o gluma nevinovata ca te-a mancat undeva sa-i zici ca-l placi cumva, ca daca te placea, nici nu mai era cazu sa ii zici tu cumva cum ai zis-o.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Te asatezi pe naiba de toti omuletii, te atasezi de barbatii catre alfa, care probabil arata bine sau daca nu, macar au atitudine mai asa tipic barbateasca, si da, in atitudinea unui barbat mai catre afla, sta uneori si atitudinea asta.
Adica nu iti convine ca-s nenorocitit, dar la ei tragi de fapt fara sa vrei.

De acolo ideea "femeile vor baietii rai".
Ca o sa negi, o sa zici ca vb prostii, poti zice, dar realitatea este asta.
O sa te uiti la alt nenorocit, o sa zici ca iar nu stiu ce face si ala.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca nu te atasezi de cine trebuie...cum fac f multe femei.
Nu trebuie sa te macine ca e clar, aia asa mai barbatosi sunt multi din ei si nesimtiti cu caractere proaste, cum nu le convine ceva, te arunca la gunoi si ca amic si ca orice.

Tu intrebi de fapt asa "de ce un nenorocit s-a purtat asa?!".
Pai daca e nenorocit, de aia.

| Mosotti a răspuns (pentru Fantaspirit):

Gluma aia i-a aratat cum se comporta un om care nu vrea mai mult de la ea decat amicitie. Si ca sa nu insiste ea, sa nu se complice omu cu cineva care are sentimente pentru el pentru ca stie cum este, a iesit din relatia de amicitie sau prietenie dar nu ca iubiti.

Rosalia posteaza in prezent, nu stiu ce interes ar avea sa aiba doua usere.

Cu scrisul mult, cand intereseaza un anumit subiect, nu e niciodata prea mult. Ca si cand citim carti de 500 pagini e mai mult, dar nu e obositor, ca ne place!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu e nici un joc de gradinita, e joc serios, ea l-a placut, ala nu o place, si ca sa nu se complice mai bine a plecat.
Nu are chef de insistente sau altele, ca stie ca de la un om care te place poate face tot felul de chestii la o adica.

Ea i-a aratat ca il place, si n-a facut rau de fapt, si-a jucat cartea. Nu conteaza ca printr-o gluma sau nu.
Ca de multe ori si celalalt te place dar nu arata de frica ca-l/ca o refuzi, ii e putin rusine si raman chestiile asa.
Si atunci incepe sa ii arate clar ca il/o place ca ala/aia sa nu mai fie timorat.

Daca pierde, aia e, dar incearca.
Odata ce vede ca placi acea persoana care te place, si ea se deschide si iti arata ce te place.
Deci a gandit-o cand a facut ce a facut.

Nu inseamna ca cineva daca nu iti arata ca te place, chiar nu te place.
Mai ales barbatii au frici, temeri ca vor fi refuzati, asa ca nu arata.

| Fantaspirit a răspuns (pentru Mosotti):

Are capacitatea intelectuală de a avea alter ego,chiar ea zicea că îi place să aibă mai multe personalități,nu are legătură că scrie mult ci cum scrie,și seamănă foarte mult ca amândouă scrie impecabil sunt plinuțe și mănâncă compulsiv,și Patricia mi-a spus că mănâncă compulsiv și rosalia a menționat același lucru,sunt multe care se leagă,Ray s-a prins e puțin mai inteligent decât voi in recunoașterea userilor,întrebările postate despre șef de Patricia că amicul a parasit-o este de fapt despre șeful preot doar că întrebarea e altfel formulată în așa mod sa nu ne dam seama dar eu îmi dau seama că sunt mai vulpoi ca ea eu am umblat cu șmecheri și mangleala nu tine,cine știe câte conturi mai are,de pe fiecare se da o altfel de persoana răspunde și pune întrebări în alt mod nu specific ei,are potențialul asta intelectual de a se juca cu voi,oricum pe multi nu prea va duce bibilica degeaba aveți facultăți terminate că sunteți în afara realității,nu mă refer doar la tine. Ea este îți spun eu sigur,normal că spune că i-a dat ignire rosalia și că s-a luat de ea ca sa elimine orice dubiu că ar avea conturi multiple și că o arde pueril pe aici că unii nu au avut jucării in copilărie și o găsit infanteria in TPU, nu de multe ori spunea rosalia că îi place să joace mai multe roluri, sa aibă mai multe personalități secrete că sa afle cat mai multe despre oameni, înaintea nega că e marfil ca in final să admită că e ea, chiar și-o pus nicku' acum câteva zile cu marfil și îl modificase. Pe voi va prostește ușor dar cu mine e greu, e plin de bolnavi psihic platforma asta multi dintre voi ați merita să fiți internați la psihiatrie nu sa o ardeți cu parul in fund aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mulțumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Chiar așa aveam de gând să zic. laughing Eu mă atașez și de femei. Și nu în sensul ăla sexual, deși încă îmi e o nebuloasă dacă nu cumva îmi plac și femeile. Dar da, înainte de tipul ăsta de care admit că m-am atașat în doar câteva zile, mai m-am atașat așa de mult de BFF meu din liceu, care era o super tipă, o super tipă dată naibi, cu ea făcusem tot spre finalul liceului și în primii 2 ani de faculta, eram ca două siameze, făceam totul împreună, unde era ea, țup și eu și invers și amuzant e că deși ea era slabă, sociabilă și a dracului de frumoasă, pe atunci nu îi era rușine să ne afișăm împreună și să mă scoată în lume happy Auchhh, dar vorbind despre asta, mă apucă iar durerea de stomac și nostalgia, doamne, cât am iubit-o pe Didi. Era totul atunci, acum jur că ar fi devenit tipul ăsta dacă conversația ar fi continuat. Poate că până la urmă mai bine că s-a întâmplat așa, altfel fiind și bărbat atașată fiind de el, aș fi dat-o și în fluturași și dragoste.

Și nu, nu mi s-a părut a fi un om Alfa musai, ba chiar îmi spunea că era și el destul de solitar, oarecum. happy Dar da era genul sincer, mult prea sincer pentru stilul meu și destul de glumeț. happy De fapt cam așa era și Didi a mea, doar că Didi era ceva mai sociabilă și dornică de a fi printre oameni. happy Aia e, voi încerca să supraviețuiesc și fără ei. Dar știu sigur că după experiențele astea nu mi voi mai deschide sufletul în fața nimănui, voi fi și eu doar pe fanny, voi ajuta cât pot și pe toți din telefon îi voi numi relații, relații cu care împarți câte o informație, te ajuți reciproc și mai pierzi vremea, dar atât. Pentru că în final tovărășia nu există. Iar în final toți te abandonează. Așa că, mai bine să stea la distanță dacă oricum au de gând să plece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Hei, mulțumesc că m-ai înțeles. happy
Dar chiar crezi că era posibil ca tipul să mă placă? Why? Nu mă plac eu, de ce m-ar plăcea un tip? Ciuuudat? Atunci înseamnă că mesajul de la început nu era o glumă?! Suna cam așa : "Mă întrebi dacă te plac?" Dar era o glumă right? Adică în final pe mine nu mă place nimeni, ok. happy

Dar dacă ar fi adevărat m-ar durea și mai tare, deoarece recunosc că pe mine mă atrăgea, oarecum, și nu aș vrea să-l fi rănit cu ceva, deși nu știu cu ce sad mai ales dacă feelingul ar fi reciproc, nu am vrut eu să-i rănesc nici pe cei care credeam sau îmi spuneau că mă plac și eu nu-i plăceam, dar pe cineva care chiar aș plăcea eu. În final ar trebui să-i mai dau un mesaj ca să-mi cer iertare pentru orice i-oi fi greșit? Dar oricum ar fi cumva ciudat nu, dacă feelingul ar fi reciproc, adică mintea mea nu poate accepta că un tip o poate plăcea, așa că e totul ok, chiar și cei care voiau să fac sx cu ei, reușeam să vorbesc cu ei, deoarece știam că e doar o atracție așa hormonală și atât și că oricum după ce le ofer ceea ce ar vrea vor pleca. Dar ca cineva în carne și oase să mă placă, în adevăratul sens al cuvântului mi se pare imposibil și nu o spun doar fizic, că acolo oricum nu au ce să vadă, dar o spun și mental și tot, adică nu mă simt ce trebuie pentru a mă plăcea un tip. Deci să-i dau un mesaj în final și să mă fac de râs? Dar oricum nu mai vrea să audă nimic de mine. Și în final cum să-i vorbesc ca amica ce i-a vorbit la început sau ca o femeie?

Ahhh, de ce naiba e așa de grea viața asta? Și relațiile cu oamenii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

God! You are *** awosme! laughing))))
Teoria ta întrece orice minte, mister Fanta!
Am râs în hohote de am și uitat de amicul meu, pentru o clipă. laughing)))

Eu aspir la scris romane și am ceva imaginație și scenarii, cred, dar scenariul tău întrece orice imaginație și chiar scenariu de la Netflix. Ar trebui chiar să le dai un email să le vinzi scenariul ăsta. Ești genial de paranoic, man. laughing))))) Dar ehh, fain să ridici moralul oamenilor când suferă, am râs de m-am prăpădit.

Nu știam că și Rosa are probleme cu kilogramele. Însă oare Rosa știe psihologie sau coreeană? happy Cine nu mă crede să mă contacteze în privat și vă scriu numele în coreeană, doar atât pot să scriu deoarece doar atât știu după un an de învățat coreeana, am rămas doar la alfabet, dar e ok laughing)) voi spuneți numele vostru și eu vi-l scriu. Rugați-o apoi același lucru și pe Rosa sau Marfil sau cum naiba s-o mai numi acum. happy O să vedeți că nu știe, deoarece nu cred că și ea știe coreeana. Și iar mă repet dacă TPU m-ar lăsa să-mi schimb identitatea imediat aș schimba-o cu cea reală. happy

Am probleme și la mansardă ce-i drept, dar aici nu-ți permit, man să mă jignești, ok? Deoarece aici am venit să mă prezint cea mai reală persoană. O luăm de la capăt cu mărturia. La început s-a vrut a fi un cont fals și anonim în care eu întrebam chestii sexuale, deoarece eram a dracului de singură și habar nu aveam pe cine să întreb, plus că mi se părea și penibil să-i întreb pe cunoscuți despre asta. Am venit și asta am făcut. În final aș fi plecat sau mai puneam o întrebare când aveam nevoie de câte ceva.

Până am citit primele mărturii alea omuleților care chiar voiau să se sinucidă, a oamenilor necăjiți și singuri, a oamenilor care suferă de mii de chestii, apoi mi-o venit mie ideea să-i racolez ca să-i ajut. laughing))) Apoi mi-o sărit Violeta și TPU așii în cap laughing) unii m-au și susținut ca și în viața reală, unii te aplaudă orice ai face, unii aruncă cu roșii în tine orice ai face sau uneori chiar și de nu ai face. happy Am renunțat la idee, dar m-a și durut deoarece intenția mea era cea mai sinceră și când am auzit acel mare NU, m-a luat cu palpitații și chiar m-am simțit ca ultimul om, exact cum mă simțeam mereu în viața reală când mi-am spus opinia sau am avut un vis și lumea m-a înjurat sau m-a descurajat. Deoarece în final, nu am avut prieteni sau bărbați care să mișune în jurul meu, nici chiar oameni, dar mereu au mișunat visele în jurul meu, deci VISELE MELE SUNT CELE MAI IMPORTANTE. IA-TE DE ELE ȘI UCIZI CEVA DIN MINE. happy Apoi am vrut chiar să plec. happy Apoi am întâlnit treptat niște omuleți care m-au abordat, unii mi-au rămas prieteni azi, alții au rămas prieteni ocazionali, dar toți m-au făcut să realizez că nu fuga e soluția și că deși nu o să vorbesc cu nimeni și nu o să le disec trauma, aici pot să mă implic și să ofer un ajutor sau un sfat. Unii chiar m-au contactat după aceea și au vrut să mai vorbească, alții au avut nevoie de încă un sfat și uite așa planul meu de ajutor nu a fost în zadar, în final. happy

Așa că, în final, am decis să-mi fac culcuș bunicel aici pe TPU și să-i am ca model chiar pe campionii de pe aici. Ba chiar, deși la început nici nu știam cum se trimit cereri de prietenie sau ceva, doar acceptam de la cine mai trimitea, acum am început să-i caut pe cei mai din top ai acestei aplicații ca să îi adaug la prieteni, doar de dragul de a deveni ca ei într-o bună zi. Auzisem chiar recent o teorie și nu din cărți, din viața reală, că unii oameni reușesc în viață doar dacă stau pe lângă șefi și le urmează comportamentul. Ei bine și eu vreau să stau pe lângă Boșii TPU și să devin ca ei într-o bună zi. happy Asta legat de aspirațiile TPU iste. laughing) Deși dacă mentalitatea vreunui Boss TPU mă ajută și în viața reală, ooo, God, voi ajunge în Rai. happy Succes garantat.
Însă clar cu adevărat înțelept te face dacă asculți sfatul sau ideea oricui, chiar și a unui om care nu e șef sau a unui om cu un unghi total opus ție. Doar când ai capacitatea de a asculta, confrunta și diseca orice opinie, chiar comportament și atitudine, abia atunci te poți numi înțelept. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Hei! Mersi pentru tot, dar please, nu-mi numi amicul așa. sad happy Ok? Oricum ar fi, e amicul meu, mă rog, era. laughing)