| Johnelomarcelo a întrebat:

Cum știi când îți poți permite cu prietenii?(gen când sunteți la un nivel de prietenie in care nu va ofensați când va înjurați) dacă are sens

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu cred ca se poate explica prea mult in cuvinte. Pur si simplu, simti starea omului daca crezi ca ar accepta sau nu. Ca sa ma exprim prin cuvintele adolescentilor de acum, pur si simplu, o sa simti un vibe specific din care iti poti da seama ca iti poti permite injuriile cu cineva.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu este o teorie fixa, ci depinde de fiecare persoana in parte.Ar trebui sa stii tu sa-i citesti pe ceilalti si sa intuiesti totodata ce iti permiti sa spui si ce nu.

| Johnelomarcelo explică (pentru dullcat):

Treaba este ca sunt mai introvert in momentul de fata adică in ultimi 2-3 anii nu prea am mai avut prietenii și ma mutam mereu și-i nu avea cu cine sa ies prin urmare am pierdut capacitatea de a citi oameni

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Prin comunicare, doar astfel poți afla ce suporta și ce nu.

| Johnelomarcelo explică (pentru Alexia999997777777777777):

Și asta e alta problema nu mai știu cum sa țin conversații am stat foarte mult timp singur și nu prea mai pot comunica

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Johnelomarcelo):

Poți începe prin a îți scrie subiecte de conversații sau dacă chiar este o persoana cu care ai o legătură nici nu trebuie să " cauți subiecte", apar pur și simplu, fie povestiți prin ce pățanii ați trecut, etc.