| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Illuminatii chiar exista? Mie mi se pare o prostie.Dar sunt nedumerit. Daca au totul la picioare pentru ca au actionat din umbra, de ce dau atatea semne? Ochiul din triunghi.Si care-i treaba cu starurile? Multe vedete,Jay-Z,Rihanna au facut semul triunghiului pe scena.Ce ar putea insemna acel triunghi? Au vrut sa-si bata joc de noi? Sau o inima? Daca da, de ce intoarsa invers? Inclusiv treaba cu Walt Disney.Si mai sunt multe altele.Probabil au vrut sa ne induca sa credem ca este vorba de satanism pur,daca e sa pacaleasca asa-zisii cercetatori,sa creada ca e vorba de satanism pur si ca Disney e satanist, astfel ajungand la ipoteza finala ca e vorba de satanism, si ca illuminati nu exista.Astept pareri.

20 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Teorii ale conspiratiei si doar atat.

| ErrorFound a răspuns:

Ai auzit si tu de teoria conspiratiei...
Satanismul nu e bagat in cine stie ce, e vorba doar de ocult, iar piramida cu un ochi reprezinta cunoasterea.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru ErrorFound):

Ce crezi? Exista sau nu?

| ErrorFound a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Probabil, dar asta nu imseamna ca sunt rai. Secta a fost interzisa prin lege de prin 1800-1900, sI daca ar mai exista, crezi ca ei ar vrea sa dea semne peste tot prin presa/muzica s.a?

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru ErrorFound):

De ce nu? Si asa nu crede nimeni. Oricate dovezi ai avea pe internet.Si daca da,ce masuri s-ar putea lua? :)) Nimeni in toata lumea nu stie unde sa se ascund astia.Iar Eminem,Rihanna, sunt niste marionete. Orice le-ar face politia nu stiu unde se afla sefii.Pot sa-i bage in sala de tortua oricum nu afla mai multe despre "cei de sus".Ai crede ca-s fake-uri, sau ca au fost facute pentru mai multi abonati la site-uri, sau pentru popularitate.De exemplu, orice ar fi tu tot n-ai sa-i crezi, chiar dac ar veni la tine acasa sa-ti spuna:ai zice ca e un show TV, iar producatorii vor sa-si bata joc de tine pentru audienta

Uita-te la Demascarea Industriei Muzicale.

http://www.youtube.com/watch?v=D6UeLg-ASks

Pe mine m-a convins.Nu prea cred ca va fi asa si cu tine.Dar 1 la un milion tot e.

| ErrorFound a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Adica tu acum consideri ca pe tine te-a iluminat si restul o sa ramana la stadiul de prosti, nu? laughing
Daca doar te consideri mai bun ca o oaie, asta nu inseamna ca si esti.
Metode de demascare exista, dar nu se vrea acest lucru, fie ca ar exista, fie ca nu.
Eu cel putin, mai mult de 14 ani nu-ti dau pentru ce scrii.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru ErrorFound):

Pentru ceea ai inteles tu din ce am scris nu-ti dau mai mult de 10 ani.

| ErrorFound a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Bine, acum stabilim un loc de intalnire si facem comparatiile, ok?

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru ErrorFound):

Esti jalnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Illuminati au disparut pe la sfarsitul secolului 18.

| Xenya a răspuns:

Illuminati exista, si sunt la un nivel mult mai mare decat am crede noi. Masonii detin secrete mondiale si legaturi cu oameni din toate domeniile.
Noi vedem si stim doar ce vor ei sa stim. Poate ei vor sa ne arate ca exista fara sa ne arate atat de mult din adevarata lor identitate.

| mirciu1234 a răspuns:

Iluminati sunt satanisti care se roagala nrcuratul ca sa le indeplineasca toate dorintele asta e tot. http://www.youtube.com/watch?v=rL1FF2dhsio

| 8lueVelvet a răspuns:

Illuminati exista, si sunt la un nivel mult mai mare decat stii tu. Masonii detin secrete mondiale si legaturi cu oameni din toate domeniile. De exemplu de unde crezi ca Jay-Z are asa multi fani si concerte cand el nu face cine stie ce rap? Tot ce face e sa zica Rain Man intr-o melodie, sa arate niste semne intr-un videoclip si il aranjeaza Illuminati pentru o vreme, cu conditia sa le ramana la fel de fidel. Disney a fost cel mai mare mason posibil, sub Disneyland s-au gasit lagare de spalare pe creier prin tortura, pazite de armata americana. Ca sa vezi mai multe cazuri din muzica, cum ar fi pauza lui Eminem din ultimii ani, uita-te la Demascarea Industriei Muzicale.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru 8lueVelvet):

Totusi,de ce ne dau semne? De unde stim ca piramida este semnul Illuminatilor? Nu-i cumva vorba doar despre satanism? De unde am sti noi ca-i nu-i vorba doar despre promovarea satanismului? Si ca Illuminati nu exista.Am vazut videouri in care erau inscripitonate semne sataniste pe firme foarte cunoscute de suc, firme, piramida am vazut-o la inceputul ffff mulotr filme, dar de ce ne-ar fi spus asta.Sau de unde stim.

| 8lueVelvet a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Nu imi spune mie de semne, ca Hell Yeah il face si vecina-mea de la patru care stie 2 melodii de la Nirvana si nu e masoana. Semnele nu mi se mai par demult valabile decat daca un artist/politician/alta persoana din media le-ar folosi in exces, atunci se pune.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru 8lueVelvet):

Cam asa.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru 8lueVelvet):

Dar alea din desene? tongue

| 8lueVelvet a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Pai am spus ca doar daca sunt folosite in exces se iau in considerare, cum e in faza aia cu Tom si Jerry.

| Ankhulnb a răspuns (pentru 8lueVelvet):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html