| Mariela_1621 a întrebat:

Intrebare si pentru credinciosi si pentru atei : cat de important(a) este religia/ateismul pentru voi? va ocupa timp? face parte din viata voastra?

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doar cand fac polemici pe TPU si de aiurea din cand in cand.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ateismul este important pentru mine, în sensul că neplecând de la premiza că ceva este creat de o fiinţă supranaturală, îmi pune creierul la contribuţie şi caut să găsesc logica din problema în cauza.
Nu, nu îmi ocupă timp.
Da, normal că face parte din viaţa mea.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pai Dumnezeu este foarte important pentru mine si deci imi ocupa foarte mult timp religia dar mai fac si multe alte lucruri cum ar fi fotbal, muzica, calatoriile etc.Mereu trebuie sa ne gandim la Dumnezeu, in fiecare activitate pe care noi o facem sa nu uitam ca exista un Dumnezeu si ca ai un scop de indeplinit pe care noi crestinii il stim. Din pacate pentru multi Dumnezeu nu le ocupa timp de loc.Trebuie sa stim cu totii cum sa imbinam activitatile zilnice, hobbyurile cu credinta, religia, Dumnezeu.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar nu-mi ocupa timpul, pentru ca nu trebuie sa-mi fac programul dupa cel al slujbelor de la biserica.
In fond, nu cred sa existe vreun ateu care are program zilnic de cugetat la asta.

| Gospell a răspuns:

Religia este destul de importanta pentru mine. Desi nu ma ocup de ea cat imi propun... reusesc doar seara sa ma ocup de ea.

| radu a răspuns:

Da e important. nu pot spune ca imi ocupa timp doar o fac din proprie initiativa o fac spre binele meu si da e normal sa faca parte din viata mea doar asa ma inchin CREATORULUI si ii mutumesc pentru tot ce am si fiindca traiesc.

| liveincolors a răspuns:

Normal ca religia face parte din viata mea, ar trebui sa faca parte din viata tuturor. Parerea mea este ca trebuie acordat mai mult timp rugaciunii, pentru ca, cred eu, majoritatea spun rugaciunea mereu pe fuga, doar ca sa fie spusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi ocupa timp, dar nu atat cat as vrea.sau cat as putea. lenea.