| adytza98 a întrebat:

Multi nu cred in DUMNEZEU cred in extrateresti pentru ca se gandesc la piramidele din egypt imi spunenti voi in cine credeti si de ce?

11 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Extraterestrii se gandesc la piramidele din Egipt?! Pai de unde stii tu la ce se gandesc extraterestri?, daca nu cumva esti si tu unul dintre ei.

Las' ca le spun eu alora de la NASA sa te prinda sa faca disectii pe tine.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Cred în voinţa şi imaginaţia omului deoarece sunt singurele de încredere.

| MortemAeternum a răspuns:

Nu cred nici in extraterestrii nici in Dumnezeu, desii sunt sanse mai mari sa existe extraterestrii decat Dumnezeu.
Dumnezeu nu exista pentru ca nu avem nici cea mai mica dovada ca el ar exista, iar pe deasupra sa sustii ca tu stii ca el este Dumnezeul tau(cel crestin) mi se pare cea mai mare argoanta combinata cu prostie, mai ales ca Dumnezeul crestin este un incompetent notoriu.
Exista o posibilitate sa existe Dumnezeu, la fel cum exista posibilitatea sa existe spiridusi, zana maseluta, iepurasul de paste etc.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru somios):

Ce se intampla cu tine? In sfarsit vad un raspuns de al tau cu care sunt de acord! Sau este vrajeala?

| Grăurea a răspuns (pentru MortemAeternum):

Super inteligent!

| MortemAeternum a răspuns (pentru somios):

Cine ma cred? Un simplu om, dar nu am zis ca as fi mai destept decat omul din legenda biblica, desii la cate cunostinte avea anticul ala evreu...cam oricine il poate intrece in materie de cunostinte.
Roaga-te in contiunare peretilor, sunt sigur ca vor tine cont de dorintele tale egoiste.
Poate te regasesti si tu in acest clip.
http://www.youtube.com/watch?v=sd7iXASIOdA

Răspuns utilizator avertizat
| MortemAeternum a răspuns (pentru somios):

Ma nu spun ca nu a avut unele invataturi bune, dar asta nu il face fiul lui Dumnezeu. La fel si Buddha a avut unele invataturi bune, dar asta nu ii ofera un statut divin.
Isus a fost un om simplu exact ca mine si ca tine. Adica sa fim serios, un om moare, iar apoi daca nu ii mai gasesti cadavru, cel mai rational lucru e sa spui ca a inviat din morti si s-a inaltat la cer?

| AxyTM a răspuns:

Amice hai sa o luam pe rand. In primul rand, piramidele din Egipt NU au nici o legatura cu extraterestrii.
Apoi, nu trebuie sa ai o varianta de alegere, poti sa crezi si in Dumnezeu, si in extraterestrii, asta e alegerea ta.
Dar NICIODATA, indiferent in ce ai crede, nu uita de Dumnezeu, pentru ca El le-a creat pe toate. Multi oameni nu se gandesc la viata spirituala, se gandesc sa manance bine si sa bea si sa stea in desfranare, nu zic de toti doar anumite cazuri.
Ai mai intrebat de ce cred in Dumnezeu?
Foarte simplu, pentru ca El este Creatorul si este Afla si Omega adica Inceputul si Sfarsitul. Cu Dumnezeu te poti intalni in Biserica, in rugaciune etc. Deci, daca vrei sa iei o decizie in viata, una pentru viata spirituala, poate eu nu te pot convinge, dar daca vrei poti merge la un PARINTE care te poate lamuri.
Sper ca am fost de ajutor!