| benny7 a întrebat:

NIŞTE MINITI LUMINATE. Care este exemplul Hegelian al unei bune păreri împotriva dogmatismului bunului simț?

7 răspunsuri:
| ciumabubonica a răspuns:

Ma da ce dracu cauti tu aici? ce *** ne pui la incercare?

| LPCTSTR a răspuns (pentru ciumabubonica):

Te rog, păstrază un limbaj cât mai adecvat.
Aici, pe TPU, încercăm să păstrăm un climat cât mai plăcut, deci, data viitoare când găsești postări pe care le consideri irelevante pentru tine sau pentru alții, te rog, ori evită-le, ori bate-ți joc în așa mod încât decența să se păstreze între limite agreabile.
Also, injuriile și/sau limbajul neadecvat te pot aduce în stadiul de utilizator avertizat și în final, în stadiul de utilizator suspendat pe termen de 1-3 luni sau pe termen nedeterminat.
Văd că ești nou, deci dacă ai oricare altă întrebare, Cookie este mai mereu activ (intru mai mereu, nu mă crede un obsedat) între orele 07-14 și 15-00 happy

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

"Viitorul nu este stabilit. Nu există o soartă, ci ceea ce facem pentru noi înșine. "Dacă există natural în noi, virtutea trebuie descoperită, şi asta e pedagogia.Depinde doar de noi ori de cine? pe măsură ce găsim motive pentru existenţa ei?

| LPCTSTR a răspuns (pentru benny7):

Eh, pe naiba...
Nu și dacă crezi în teoria predestinării.

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Opinia se bazează pe rațiune, cu multe prejudecăți, concepții? Sunt aceste lucruri sau principii, din care, în cele din urmă, toate virtuțile sunt derivate, simple valori care pot fi înlocuite de alte valori ori de câte ori oamenii își schimbă gândirea despre ei?

| LPCTSTR a răspuns (pentru benny7):

Sincer, mereu am vrut să te întreb, cu cât ai luat BAC-ul la românã?

| benny7 explică (pentru LPCTSTR):

Cu9 fără să fii tocilar! de mult timp ok dar tu? Cei care sunt cruzi la animale sunt, de asemenea, dificil în relația lor cu oamenii. Putem judeca inima omului prin relația sa cu animalele?