| Glooring a întrebat:

Nu mai pot.
Am fata extrem de asimetrica.
Ochiul meu drept e mai sus decat cel stang, falca mea dreapta e mai mare decat cea stanga, nasul meu e stramb, maxilarul inferior e mai la stanga decat cel de sus, mereu imi plang de mila cand ma uit in oglinda.

Disper cand ii vad pe ceilalti cum isi fac selfie si fac ochisorii aia de parca zic ("Hei uitati-ma sunt frumos nu? Hihi"), privirea aia de oameni mandri ca au iesit frumusei, cum se strang ei asa in grupulet ca sa isi faca poze (-"Hai la selfieee!") si isi zic in gandul lor ("Uii, ce bine am iesit, stai sa mai fac o poza ca sunt frumos hehe"), pot sa se dea la fete, sa vorbeasca cu ele, ei pot sa se uite in ochii lor, in ochii oamenilor in general. Nu stiu de ce ei s-au nascut frumosi, cu ochii la locul lor, nasu, gura, etc, iar eu am iesit asa. Probabil am un pacat mare in suflet pentru care a trebuit sa fiu pedepsit de la nastere.

De ce nu pot sa ma bucur si eu de placerile vietii? Sa ma pot uita si eu linistit in oglinda sa fiu mandru ca exist.

De ce celorlalti de la nastere li s-a dat sansa la o viata frumoasa in societate, iar eu am fost pus la colt?

13 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Maxilarul se rezolva cu aparat dentar. Nasul se repara cu o operatie de deviatie de sept. Dupa ce le rezolvi pe astea vei vedea ca ai fata simetrica. Bafta.

| Glooring explică (pentru GdX):

Si cu ochiul ce fac?

| anonimg a răspuns (pentru Glooring):

Ce sa faci cu ochiul? Indreapta-l spre Dumnezeu. Nu mai privi la lucrurile fizice, la acestea de pe pamant; caci "nu poate carnea si sangele sa mosteneasca Imparatia lui Dumnezeu". (1Corinteni.15:50)
In curand cei mantuiti se vor bucura de trupuri de slava pentru totdeauna. Cauta sa fii printre acestia. Dumnezeu pune pret pe caracter; pe un caracter asemenea Lui...

| GdX a răspuns:

Ti-am zis sa rezolvi o parte si vezi daca ochiul mai este si el lasat. Aparatul dentar iti schimba complet structura fetei. Daca vreo faci operatie estetica.

| RAY a răspuns:

Prima impresie cand te vede cineva este aspectul fizic, persoanele care spun ca carcterul conteaza sunt urati care se mint ca nu conteaza pentru a isi ascunde propile defecte asa ca se mint in continuare, ne place cei frumos, adoram cei frumos ca cei frumos cui nu-i place? daca esti urat asta e da macar nu te minti ca nu conteaza sa fi frumos acceptate asa cum esti asta e

| Glooring explică (pentru RAY):

Asta e... Destinul mi-a fost scris inca de la nastere, nu am avut noroc sa ma nasc frumos, dar, eu inca cred ca ma pot schimba, inca sunt in crestere, am doar 17 ani, poate peste 2-3 ani poate o sa arat complet diferit cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societatea e putin cam...varza asa ca stai calm gandeste-te la partile bune
Sau daca chiar vrei exista chirurgie plastica dar trebuie sa ai ceva money

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti bucura de fericirile vietii! Tu esti cel care isi pune singur restrictii, cel care se opune fericirii.
Frumusetea sta in ochii celui care priveste.

| KNST a răspuns:

Trebuie sa poti compensa cu altceva, altfel... n-ar fi drept. Nu-ti face griji despre aspect, fa-ti griji despre doar despre prostii din jur!

| ThePathWalker a răspuns:

Ai aspect fizic urat, intr-adevar, insa doar din perceptia altoanumitor persoane. Intrebarea ta ar trebui sa fie: chiar exista vreun motiv intemeiat sa imi pese de parerea altora? Daca diseci bine dilema, vei afla ca nu.

Revenind pe pamant, ar trebui sa afli ca aspectul fzic nu are mare importanta, personalitatea conteaza mult mai mult.
Incearca sa te upgradezi pe tine insuti. Fii atent la ce mananci, fa sport, gaseste un ideal la care vrei sa ajungi, planifica un drum cat de clar pana acolo si depune tot efortul posibil sa se implineasca.

P.S Si cel mai imortant lucru: implementeaza cat mai repede chestiile astea.

| thebeggar a răspuns:

Te raportezi la un sistem de valori mult prea superficial... Compenseaza cu ceva. Cu ceva special.

| bogdangh a răspuns:

Ceilalti despre care vorbesti, nici nu stiu ce-i aia asimetric, abia daca pot sa-l pronunte. ai o minte sanatoasa, vocabular, dictie si potential.
tu poti sa repari ce te deranjaza, in timp...insa ei?

| Nobodyishere9920 a răspuns:

Esti frumos asa cum esti. Multumeste-te cu ce ai si mai ales ca se poate repara. Fa-ti si tu poze, esti special, nu e o problema