| anonim_4396 a întrebat:

De ce in oglinda imi sta parul bine, ma vad simetric, iar in selfie-uri (cand ies invers pozele) ma vad stramb? Mai ales parul... Daca imi sta bine in oglinda e ok? Pentru ca in pozele in care ai trasaturile invers decat in oglinda imi sta urat rau...

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Când te uiți în oglindă, stai în fața oglinzii și te uiți perpendicular la imaginea ta. Când îți faci selfie e foarte posibil ca telefonul sa îl ții într-un anumit unghi fața de tine ceea ce duce la un fel de deformare a imaginii. Se numește eroare de paralaxa.

| xSega a răspuns:

Așa te văd și persoanele care sunt in fata ta, in oglinda te vezi mai frumos dar nu e imaginea adevarata

| andreiutzumc a răspuns:

Isi bate parul joc de tine
Il piepteni si gata, ce este intrebarea asta, nu prea iti spune lumea cum sa faci poze in 2017 ca cred ca si mamaie stie, nu te supara ca am spus asta, asta este cea mai nasoala intrebare pe care am vazut-o pe TPU rolling on the floor, du-te si il piepteni si gata

| Anonimus345642235 a răspuns (pentru andreiutzumc):

Si mie mi se intampla sa stii ca nu e nasoală. Acum mă uit în oglindă și totul e okay si peste câteva secunde imi fac selfie si iese ca naiba. Este si eroare de paraliza dar depinde si de camera pe care o folosesti.