| Catrice a întrebat:

Oare maseurii/maseuzele au mușchii mâinilor mai dezvoltați?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista o regula. Daca au tehnica pot fi chiar slabanogi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am 5 colegi maseuri.
Nu au bratele ca ale unui culturist, dar oricum, sa masezi 8 ore pe zi, nu e usor. Nu au muschii bratelor bombati, dar cu siguranta au rezistenta foarte mare, fata de un om care nu face nimic profesional cu mainile.

| Panamax a răspuns:

Daca au lucrat au mainile mai puternice.Dar unii au si probleme la maini.
Trebuie sa apese putin nu doar sa mangaie.

| ziftode a răspuns:

Orice munca, care implica muschi o sa dezvolte mai devreme sau mai tarziu muschii aia, numai din cauza exercitiului daca nu din alte motive.
insa nu trebuie sa ai muschi la maini ca sa incepi sa practici meseria, trebuie numai scoala (altfel poti sa faci rau, chiar foarte rau)

| Catrice explică (pentru ziftode):

Nu ma apuc de masaj, eram doar curioasă. laughing

| Adi88 a răspuns:

Nu