| ateu123 a întrebat:

Oare specia umana va accepta alta specie spre exemplu cimpanzeii daca si ei ar avea acelasi nivel de inteligenta ca a speciei umane ( ma refer la trasaturii umane cand vb de inteligenta ) ?

8 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Având în vedere că majoritatea dintre noi sunt rasişti într-o măsură mai mică sau mai mare, e absurd să te aştepţi să considerăm o specie diferită, fie ea la fel de inteligentă cu noi, egală nouă. Hitler se întoarce în mormânt când vă aude pe unii...

| Dumnezău a răspuns:

Nu.Oamenii nu se accepta intre ei,meritoriu de cele mai multe ori,daramite sa accepte o specie straina! Nici pe roboti nu i-ar accepta, chiar daca ar fi infinit mai destepti decat ei, tot bucati de tinichea i-ar considera.Omul se crede prea suprematist,desi nu este,ar trebui sa lucreze la capitolul asta, ca sa poata afirma fara sa fie ipocrit, ca e deasupra unor specii.

| Inferno a răspuns:

Raspunsul este NU. Specia umana nu se suporta pe ea insasi, dar sa mai accepte existenta unei alte specii. Nu exista suficient loc pe Pamant si chiar daca ar exista, tot nu ar tolera existenta unei alte specii.

| andrei a răspuns:

Uite cum vorbesc albii cu negrii, sau ce au facut albii din indienii din Americi. NU

| seagate a răspuns:

Daca reusim sa acceptam un retardat ca tine pe TPU, de ce nu am accepta si un cimpanzeu, mai ales daca zici ca este si inteligent.

| Abandoned66 a răspuns:

Bineinteles ca specia umana va accepta in teorie. In practica cimpanzeii vor fi majordomi sau servitori in casele oamenilor pe gratis.