| anonim_4396 a întrebat:

Ora de Business, pe TVR2 (daca mai e cazul sa zic...).
Moise Guran. Pro, contra, abtineri?
Dau funda sau trec la ignor, ca voturi nu pot sa dau

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Oteveu bai ca face nationalizare si ajungem iar ce am fost, hai ia peleu neamule. Iti mai amintesti ma de Pl500 de la alb-negru? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Da' mai tii minte tu moda aia imediat dupa revolutie, cu zanaticul ala de vroia sa dea cate 1000 de coco la tot boborul, numai din vanzarea activelor statului? Cum naiba il chema?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si la Antena3 tot genul acesta de emisiune la avut, mai are si la radio emisiune in direct cu ascultatori.
Nu stiu ma de cine zici, cumva e vorba de ala care aparuse la tv cu doi cartofi mari, Bratianu? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Ha, ha, de-abia acum mi-a facut observatia nevasta-mea ca tot Cojocaru era bufonul revolutiei, ala de impartea de toate la populime. Deh, daca mi-am scos OTV din grila, ca se da plasma mea peste cap cand trec pe-acolo din greseala cu telecomanda, le mai pierd sirul...
Apropo, nevasta-mea zice sa mai lasi bautura, sa bei ceai de sunatoare ca face bine la ficati. Si iti trimite si un ravas, pe care l-a gasit ieri in cutia postala... =))
http://i.imgur.com/KQHMK.jpg

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa da Cojocru, ala care a venit taman din America, dupa aceea nu ne-a facut alde Iliescu milionari cand s-a dat la fiecare cate un milion in actiuni -bine un ou costa milion dar nu conteaza, calul de dar nu se cauta in gura laughing -
Am sa tin cnot de sfatul nevesti tale drept urmare am si baut un ceai de feteasca alba in loc de sunatoare ca tot la ficat se duce si aia.
Adevarat ravas, uite ma convins Diaconescu asta ca ravasul lui e mai bun ca hartia igenica.

| Dumnezău a răspuns:

Mie imi placea emisiunea si pe vremea cand era la antenisti.Ai ce invata de pe acolo,mai ales ca atunci cand ma duc la faculta,ma gandesc sa scot si niste cascaval suplimentar la bursa,si practic,de la emisiunile lui,poate si cea care o face Soviani la TMC,am invatat economie.Mie mi se pare un adevarat profesionist, spre deosebire de altii ce isi insusesc titulatura respectiva, in domeniile sale de activitate.

| IMC90 a răspuns:

Ma cam panicheaza emisiunile astea care iti impun un mod de gandire, fara ca tu sa realizezi asta :-s In plus, nu am televizor laughing

| Woodenpints91 a răspuns:

Cine dracu este moise guran?

| anonim_4396 explică (pentru Woodenpints91):

Unul de la BBC =))
Ce drequ' o fi venit saracul inapoi in Romania sa dea luminitze la tot boborul...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Moise_Guran

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi şi ăsta ce vrea de fapt? Bani, voturi?

| push2gl a răspuns:

Pro, o emisiune super ce arata industria din Romania

| anonim_4396 explică (pentru push2gl):

Bre, cum ai sacapat tu din lista mea de ignor, nu stiu laughing
Bine, de data asta te iert. Sunt cu ochii pe tine!
*icon deNiro facand semnul ala cu degetele din Meet the Fockers*

| push2gl a răspuns:

Ora de business este prezentată într-un limbaj accesibil şi realizată cu numeroase ilustrări grafice, diferenţiindu-se astfel de alte emisiuni de analiză economică, iar telespectatorii vor fi nu doar informaţi, ci şi educaţi să înţeleagă fenomenele economice şi să anticipeze anumite tendinţe relevante pentru viaţa de zi cu zi.

| anonim_4396 explică (pentru push2gl):

Asa te vreau! Cu o observatie: e pe surse! Singura emisiune din Romania care e pe surse prezentate, fara nici un comentariu banuistic filozofal. Si tin sa te corectez si la chestia cu industria si economia: nu numai! E acoperitoare la toata informatia actuala din mass media care conteaza, de la ninsori la premiile Grammy, whatever. Ce mai, un buletin de stiri obiectiv, pe surse.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Contra - ca sa urmaresc o emisiune ar trebui ca prezentatorul sa nu-mi provoace greata. Moise Guran e sau cel putin are gesturile unui increzut, unu de le stie pe toate. El nu doar prezinta, incearca sa ne faca sa credem ca e un mare geniu in viata.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Ah, daca nu era asa tarziu si nu mi-ar fi somn, muream cu tine de gat rolling on the floor
Ai dreptate, e ciumec! Dar n-am nimic cu asta atat timp cat stie ce zice. Ce, Tiriac, Nastase ai McEnroe nu faceau pe ciumecii la US Open, acu' o mie de ani? Ce e al lor, e al lor!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai mult decat atat. E gretos in gesturi si mimica fetei. Sincer ma indoiesc ca el e artizanul din spatele a ceea ce zice, dar nu il inghit suficient cat sa ma interesez daca e sau nu e.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Mai bine. Eu zic sa nu il asculti nici la radio! Raman eu si cu prietenii mei sa ne notam atent sfaturile bursiere, sa devenim chiaburi de rit nou. Tu, la munca sau la greva!