| WhiteLoveWolf a întrebat:

Puteti sta un minut fara sa va ganditi la nimic?

Răspuns Câştigător
| Warhead a răspuns:

Dacă stau şi încerc să nu mă gândesc la nimic, totuşi mă gândesc la ceva. Că nu mă gândesc la nimic. E imposibil. Nu te gândeşti la nimic, decât când cineva îţi dă cu ceva în cap şi rămâi inconştient.

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Putini oameni pot atinge sublimul si totusi, chiar si dintre cei care sustin asta, cei mai multi doar isi imagineaza.

| Flav a răspuns:

Eu de fel nu prea gandesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flav):

Moment de intelepciune! Bravo!

| Dumnezău a răspuns:

E imposibil,neurologic vorbind, dar si dpdv al silogismelor si conexiunilor ce ne umbla prin creieras, oricand suntem treji, ne-sparti si sober, cum s-ar spune.Trust me, I'm a biological engineer.

| shadovv a răspuns:

Doar cand dorm.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da dar ca sa reusesti trebuie sa fii in stare de meditatie, relaxare a mintii

| Biggiesan a răspuns:

Închizi ochii dar poți avea viziuni felurite, după care, imediat poți intra la idei, fără să vrei.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu laughing, nici macar o secunda.

| WhatheWow a răspuns:

Eu unul nu pot.

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu. straight face

| dracu14 a răspuns:

E imposibil...

| Forev3rAlone a răspuns:

Dawinking

| Cat a răspuns:

As intui ca-n timpul meditatiei se ajunge si la asemenea performante.

| calmopenmind18 a răspuns:

Si daca va zic ca mi se intampla sa ma las pierdut sa treaca timpul pe langa mine si ma uit in punct fix fara sa ma misc ca o statueta si nu ma gandesc la ceva anume? E ca o meditatie cum ai dormi... e foarte relaxant dar partea proasta e ca nu imi amintesc ce se intampla prin jurul meu cand fac asta. Doar foarte vag.

| fonfulika a răspuns:

Da se poate atunci cand nu te gandesti la nimic chiar nu te gandesti la nimic inchide ochii si iti vor veni in minte ganduri atunci spuneti in minte doar pace atat si ignorale nu te gandi (eu pot si asa am reusit) cat timp crezi ca e posibil poti face orice concentreaza-te si lasati gandurile sa zboare, ignorale si usor usor mintea ta se va "deconcta" de la realitate si vei simti ca zbori crede-ma poti trebuie doar sa incerci

| UliseOdiseu a răspuns:

Am putut sta fara sa ma gandesc la nimic dar nu stiu pentru cat timp. Cred ca am stat o data mai mult de un minut.

| dumitru15a97 a răspuns:

Nu. MarchOfTheMartyrs are dreptate, daca incerci sa te gandesti la nimic (sau sa nu te gandesti la nimic) iti vin in minte alte lucruri si tot te gandesti la ceva, oricum la nimic nu te poti gandi. big grin