| SakonSIUkon a întrebat:

Sall,as dori sa stiu cum se formeaza corect un chestionar pornind de la o oarecare ipoetza.Sunt interesat de ordinea logica si psihologica pe care trebuie sa o respect cand formulez intrebarile.

Răspuns Câştigător
| Zamolxe777 a răspuns:

Incearca sa cauti metodologie sociologica, matematica si statistica in sociologie, altceva jur ca nu-mi vine in minte. Exista carti de sociologi celebri si daca imi aduc aminte bine, Septimiu Chelcea, profesor la psihologie, avea o carte in legatura cu intocmirea unui chestionar.

5 răspunsuri:
| SakonSIUkon explică:

Ipoteza

| Zamolxe777 a răspuns:

Esti la facultate? Daca da, unde?

| SakonSIUkon explică (pentru Zamolxe777):

Nu,particip la olimpiada de sociologie si sigur va trebui sa construiesc un chestionar pornind de la o ipoteza formulata de mine.

| SakonSIUkon explică (pentru Zamolxe777):

OK,mersi.

| Zamolxe777 a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Zamolxe777 a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Incearca sa cauti metodologie sociologica, matematica si statistica in sociologie, altceva jur ca nu-mi vine in minte. Exista carti de sociologi celebri si daca imi aduc aminte bine, Septimiu Chelcea, profesor la psihologie, avea o carte in legatura cu intocmirea unui chestionar.