| Sârma a întrebat:

Sall! Ce inseamna daca visez ceva, si in vis stiu ca visez nu ca e realitate. Adica am visat odata ca eram nu mai stiu unde si in vis ziceam ca ce bine e ca e vis nu nu e in real! Raspundeti-mi va roog!

3 răspunsuri:
| DamnedShadow a răspuns:

Se numeste vis lucid.
E un vis in care realizezi ca visezi. Stiu ca nu suna prea bine repetitia, dar :-j
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vis_lucid

| Digital112 a răspuns:

Nu inseamna nimic man (inseamna ca esti prea destept si realizezi ca visezi laughing )

| Doddel a răspuns:

Esti constiienta de ceea ce visezi in momentul acela, asa sunt si eu de cele mai multe ori, uneori pentru ca stiu ca este un vis, fac ce vreau eu, lucruri pe care nu le-as face in realitate.
Si imi place lucrul asta.