| Giulia97Anna a întrebat:

In ultima vreme am niste vise foarte ciudate. Daca aveti de gand sa-mi raspundeti ca acestea sunt doar "vise"ei bine, mai bine nu-mi raspundeti la intrebare.Asadar,anul trecut am visat un baietel blond cu ochii caprui, avea in jur de 1 an sau chiar mai putin.Dupa l-am mai visat de mai multe ori. Odata am visat ca am nascut un baietel blond cu ochii caprui si l-am abandonat pentru ca eram inca la liceu si nu puteam sa-l cresc singura.Dar faza este ca-l visez des.Si nu stiu ce inseamna.Repet! Nu vreau raspunsuri gen:sunt doar vise.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| Nudamnume a răspuns:

Si eu aveam asemenea vise..si am scapat de ele prin diferite metode..seara las stresul de o parte si ascult muzica, sau beau un pahar maare de lapte..sau ma gandesc la ceva care nu are nici o legatura cu viul meu. Daca nu merge mai bine e sa vorbest cu un psiholog, el va sti ce sa faca, dar in mare parte tot ce ai descris poate are un sens (nu vreau sa te sperii) sau sunt pure amintiri sau niste halucinatii ale creierului. Sper ca te-am ajutat.

| Stefania1Stefy a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator. La 6 ani visam mereu niste chestii legate de scoala, timp de un an sau 2 numai asta visam. De obicei cand visezi foarte mult un anumit lucru mi-au zis buncii mei ca asa se intampla. Nu vreau sa iti dau un sfar prost dar eu asa stiu. Bunica mea a visat acum 40 ani (acum are 67) cum se casatorea cu un barbat ciudat. A visat asta 2 ani dupa care l-a intalnit si chiar s-au casatorit. Bunica mea spune ca e de noroc dar acum nu stiu. Mereu imi placea cand imi spunea povestea. Sper ca te-am ajutatwinking

| Giulia97Anna explică (pentru Stefania1Stefy):

Interesant happy eu chiar imi doresc un baietel blond cu ochii caprui.dar nu acum laughing am aproape 17 ani.Mai incolo..sa-mi termin studiile.

| LauraSauLura a răspuns (pentru Giulia97Anna):

laughing) ma bucur ca te-am ajutat...asta ar putea sa însemne ca o sa îl ai... dar și când vrei tu, stai calma! happy

| LauraSauLura a răspuns:

Asta poate fi de la subconștientul tău! Și eu visez des o vrăjitoare care ma omoară, sunt vise pe care subconștientul tău le concepe, din doua motive:
1. Subconștientul nostru e mult mai inteligent decât crezi, el poate crea vise, câte uneori dau de gol ceea ce vrei cu adevărat, sau ceea ce crede el ca e mai bine...
2. poate "îți spune ceva "! Un dicționar de vise e cea mai buna idee! Poți cauta și poți vedea de acolo ce gândește subconștientul tau!

| Giulia97Anna explică (pentru LauraSauLura):

Mersi pentru sfat.

| Nyxi a răspuns (pentru LauraSauLura):

Scuze, dar visele nu au loc in subconstient, subconstientul contine ansamblul automatismelor si al deprinderilor individuale, care nu sunt constiente dar care se activeaza daca e nevoie...ci in INCONSTIENT, acesta reprezinta nivelul adancimii al psihicului si contine vise, dorinte, instince, fantezii etc. Visul are loc in sfera inconstientului si are semnificatii simbolice, ori individuala, ori generala..Freud spunea ca visul e singura modalitate prin care exprimam sentimente inacceptabila si prin care eliminam tensiunea nervoasa.( Poate asta te ajuta July)

| Giulia97Anna explică (pentru Nyxi):

Da,chiar m-a ajutat happy

| Nyxi a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Scuze pentru unele greseli gramaticale, din grabă laughing

| Giulia97Anna explică (pentru Nyxi):

Nu-i nimic, e ok big grin

| Sarivan_Gina_1987 a răspuns:

Deci... asa zisele tale vise ciudate, sa stii ca nu sunt chiar ciudate au legatura cu viata ta. Esti intr-o relatie poate si stai cu gandul ca o sa ramai insarcinata. si nu vrei asta.

| Giulia97Anna explică (pentru Sarivan_Gina_1987):

Hm...ceva de genul.Dar sunt abia la inceputul relatiei, iar visul cu baietelul l-am avut inainte sa fiu intr-o relatie cu cineva.