| Sârma a întrebat:

Sall! Ce inseamna daca visez ceva, si in vis stiu ca visez nu ca e realitate. Adica am visat odata ca eram nu mai stiu unde si in vis ziceam ca ce bine e ca e vis nu nu e in real. Raspundeti-mi va roog!

8 răspunsuri:
| Pomar a răspuns:

Se numesc vise lucide si eu ma chinui de ceva vreme sa imi induc astfel de vise big grin Profita de ele fiindca poti face orice vrei tu... poti zbura in vis poti face absolut orice...

Dmne ce noroc ai...

| yumeee a răspuns:

Nu înseamnă decât că conştientul tău a preluat "cârma", şi te-ai trezit din reverie pentru un moment.
Şi mie mi se întâmplă, de exemplu, mereu când visez ceva foarte urât, conştientizez şi spun "Hei, stai, eu visez!" şi mă calmez.
E liniştitor. big grin

| BiiBiis a răspuns:

Ori esti pe punct de trezire, ori creierul tau preia comanda si iti spune ca visezi deoarece unele vise pot sa imbolnaveasca omul psihic sau chiar sa il omoare in somn, iar creierul automat face absolut orice pentru impiedica chestia asta. De aceea visezi ca nu e real ci visezi happy

Deci este o comanda pe care creierul o da pentru auto-protejare happy

| xMădă a răspuns:

Ca ai puteri paranormalelaughing Nu e asta raspunsul eu doar glumeam.NU inseamna nimic doar ca s-a intamplat dar nu e ceva paranormal.Nu exista forte supranaturalewinking
Funda?

| ChrishaChry a răspuns:

Inseamna ca esti o persoana care-si da seama cum e fiecare om, adica daca e bun sau rau... E un semn ca ai visat ca ti-ai dat seama ca e viswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei continua sa-ti pui astfel de intrebari, te vei trezi intr-o realitate in care tu esti de-a pururea adormita, dar macar aici nu stii acest lucru,

| Ade a răspuns:

M-ai zapacit. Poate era obosit/obosita in ziua aceia. Ce sa zic?

| zebytzza5 a răspuns:

Si eu am patit.stiam ca visez.si ca sa fiu sigur m-am aruncat de pe bloc,(in vise nu simti durerea). atunci mi-am dat seama ca e o sansa unica sa fac tot ce vreau.si mi-am facut de cap.